1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. MHP, ülkücülere sert tepki gösterdi
MHP, ülkücülere sert tepki gösterdi

MHP, ülkücülere sert tepki gösterdi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya, "Kendilerine 'bağımsız ülkücüler' diyenler, adlandırmalarının aksine ülkücülükten bağımsızdırlar ve o sevgili başbakanlarına her anlamda bağımlıdırlar" görüşünü dile getirdi.

A+A-

Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, kendilerine "bağımsız ülkücüler" diyen bir grubun cumhurbaşkanı seçimlerinde Başbakan Erdoğan'ı desteklediğini açıkladığını belirterek, şu değerlendirmeyi yaptı:

BAĞIMLI TAYYİPÇİLER DİYE BAŞLADI

"Kendilerine 'bağımsız ülkücüler' diyenler, adlandırmalarının aksine ülkücülükten bağımsızdırlar ve o sevgili başbakanlarına her anlamda bağımlıdırlar. Yani, aslında onlar 'bağımsız ülkücüler' diye değil 'bağımlı Tayyipçiler' olarak anılmalıdır. Geçmişte, ülkücü hareketi Avrupa'da ikiye bölen kişi, pişmanlık duyup af dileyeceği yerde bugün de azılı bir ülkücü düşmanının çığırtkanlığını yapıyorsa ülkücülükten bağımsız olabilir ama bağımsız ülkücü olamaz. Ülkücülük, Türk milliyetçiliğinin bir yorumudur. Milliyetçiliği ayaklarının altına aldığını söyleyen birine bağlanmakla ülkücü olunur mu?"

MHP'nin belli bir siyasi konuda geliştirdiği direnci kırmak için karşısına "eski ülkücüler" adı verilen kişilerin çıkartılmasının yeni olmadığını, geçmişteki örneklerin 12 Eylül'ün hemen sonrasında başladığını ifade eden Kaya, "Bunların neden piyasaya çıktıklarını anlamak istiyorsanız ne zaman çıktıklarına bakmalısınız. Böylece kime ve ne karşılığı bağlı olduklarını da anlarsınız" görüşünü savundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT