1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. MGK'dan kritik kararlar
MGK'dan kritik kararlar

MGK'dan kritik kararlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) sona erdi.

A+A-

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen toplantı saat 5 saat sürdü. Toplantı sonrası yazılı açıklama yapıldı. Yazılı açıklamalada yer alan ifadeler şöyle;

- Bazı ülkelerin proje terör örgütleri FETÖ/PDY ile PKK/KCK'nın Suriye kolu PYD-YPG'yi terör örgütü olarak görmemesinin, terörizmle küresel ölçekteki mücadeleye büyük zarar verdiği hususu bir kez daha teyit edilmiştir.

- Türkiye'nin Suriye'de barışın tesis edilmesi için gayret gösterdiğine işaret edilerek siyasi çözüme en büyük tehdidin Fırat'ın doğusundaki terör yapılanmasından geldiği belirtilmiştir. -

- Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin hak ve menfaatlerine aykırı hiçbir gelişmeye müsaade edilmeyeceği teyit edilmiştir.

- Suriye'de herhangi bir emrivakiye göz yumulmayacak. Meşru müdafaa hakkımız kullanılacak.

"ÇOK ÖNEMLİ KARARLAR ALACAĞIZ"

Toplantı öncesi değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Grup toplantısında sonra gerçekleştireceğimiz MGK'da bu meseleleri değerlendirecek, çok önemli kararlar alacağız. Artık yolun sonuna geldiklerini görmeliler. Müttefik olduklarını, stratejik ortak olduklarını söyleyenler için işte bu fırsattır" ifadelerine yer vermişti.

milli-guvenlik-kurulu-mgk-(1).jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT