1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Merkel: Her zaman İsrail'in yanındayız
Merkel: Her zaman İsrail'in yanındayız

Merkel: Her zaman İsrail'in yanındayız

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını "nefsi müdafa" olarak nitelendiren Almanya Başbakan Merkel, "İsrail'in yanındayız" açıklamasında bulundu.

A+A-

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Hamas'ın elinde yeni tip silahlar olduğunu belirterek, 'saldırıya uğrayan ülkelerin kendini savunmasına izin verilmesi gerektiğini' söyledi.

"İSRAİL'İN YANINDAYIZ" AÇIKLAMASI

Başkent Berlin'de basın toplantısı düzenleyen Angela Merkel, "İki taraf da acı veren tavizlerde bulunmayı kabul etmek zorunda. Ama nefsi müdafaa söz konusu olduğunda İsrail'in yanındayız." ifadelerini kullandı.

UKRAYNA KONUSUNDA RUSYA'YI SORUMLU TUTTU

Ukrayna'da yolcu uçağının düşmesini de değerlendiren Merkel, olayın sebebinin araştırılması için ateşkes ilan edilmesi gerektiğini söyledi. Uçağın düşürüldüğüne dair işaretlerin olduğunu ifade eden Merkel, sorumluların adaletin karşısına çıkarılmasını istedi.

Merkel, Ukrayna'da olup bitenlerden Rusya'nın sorumlu olduğunu öne sürdü.

GAZZE'YE KARADAN SALDIRI

İsrail ordusu, üç Yahudi gencin Batı Şeria’da ölü bulunmasının ardından başlattığı Koruyucu Hat operasyonunun 10’uncu gününde dün karadan Gazze’ye girdi. Dün geceden bu yana süren kara saldırılarında ölen Filistinli sayısı 20'yi geçti, en az 200 kişi de yaralandı.

Konuyla ilgili öğle saatlerinde açıklama yapan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "Kara harekatını genişletmeye hazırız." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT