Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe

Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe

E. Binbaşı
Yazarın Tüm Yazıları >

Merhabalar

A+A-

Değerli Detailhaber okurları sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Değerli okurlar,

Askeri lise dahil olmak üzere 1981-2008 yılları arasında Silahlı Kuvvetlerde uzun bir dönem gururla hizmet ettim. Çeşitli kademelerde görevler yaptım. Askerlik mesleği içinde de eğitimci olarak Foça Komando Okulu'nda çalıştım. Sanırım akademiye geçişimi Foça Komando Okulu'ndaki mesailerime borçluyum. Yüksek Lisans ve doktora eğitimlerimi tamamlayıp 2012 yılında akademik hayata geçtim. Bence akademisyenlik ve askerlik kutsal meslekler ve bu iki kutsal meslekte görev yapmak çok şükür şahsıma nasip oldu.

Askerlikte vatan evlatlarını eğitip vatan savunmasına hazırlıyorsunuz. Buradaki eğitim sadece savaş sanatını, savaşmayı öğretmenin ötesinde vatan sevgisini, paylaşmayı, birlikte yaşamayı, sosyalleşmeyi öğretmektedir. Akademik hayatta ise sizin önünüze gencecik çocuklar geliyor ve siz onlara meslek öğretiyor, geleceğe hazırlıyorsunuz. 

Değerli okurlar,

Doktora eğitimi esnasında bölüm başkanımız bizlere herhangi bir yazı yazabilmek için bilmek gerekir, bilmek için de okumak gerekir diye söylemişti. Haklıydı. Okuduk ve bilimsel çalışmalar yapmak için çaba gösterdik. 

Okumalarım arasında gazete, dergi, on-line haber siteleri yer almakta ve buradaki köşe yazarlarının gündemle ilgili yorumlarını takip etmekteydim. İlk başta kolay gibi görünen bu işin aslında hiç de kolay olmadığını zaman içinde gördüm. Çünkü her gün gündemi takip ederek önemli görülen konu hakkında yorum yapmak, gerçekten büyük emek ve zaman isteyen bir durumdu. Her gün gündemi takip ederek yorumlarıyla bizleri aydınlatan, olaylara farklı pencerelerden bakmamızı sağlayan tüm yazarlarımızın ellerine, kalemlerine sağlık diyorum.

Detailhaber'de gündemi değerlendirmek ve yazılar yazmak için Genel Yayın Yönetmeni Sayın Furkan Gökşen'den teklif geldiğinde ilk olarak gazete, dergi ve on-line haber sitelerinde yazı yazma, yorum yapma ve gündemi değerlendirmenin zor olduğunu belirttim. Ama heyecanlanmıştım. Çünkü akademik yazıların ötesinde arkadaş ve dost meclislerinde konuşulan, tartışılan ve orada kalan, küresel ve ulusal alandaki gelişmelerle ilgili hususları bilimsel, akademik ve basın- yayın etik kuralları çerçevesinde genele yayma imkanı elde edecektim. Ve teklifi kabul ettim. 

Bu yazıyla beraber Detailhaber'de yazarlığa başlıyorum. Şimdilik tahmin edemediğim zaman aralıklarıyla yazılarıma devam edeceğim. Siz değerli okurlardan isteğim eksiklerimi, farklı düşüncelerinizi etik kurallar çerçevesinde yorum kısmında belirterek şahsımın yazılarına katkı sağlamanızdır.

Saygılarımla.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

12 Yorum