1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Manavgat'ta yeni orman yangını! Alevler yükseliyor
Manavgat'ta yeni orman yangını! Alevler yükseliyor

Manavgat'ta yeni orman yangını! Alevler yükseliyor

Manavgat'ta Salur Mahallesi'nde alevler yeniden yükselmeye başladı. DHA muhabiri Alparslan Çınar canlı yayında yaptığı açıklamada "Yerleşim yerlerini tehdit ediyor. Bir cami görüyoruz tam da o noktada Salur Mahallesi'ni görüyoruz" dedi.

A+A-

Manavgat'taki büyük yangın üçüncü gününe girdi. Yangının büyük çoğunluğu kontrol altına alınırken, öğle saatlerinde gelen haber endişelendirdi.

DHA muhabiri Alparslan Çınar canlı yayında yaptığı açıklamada Manavgat'ta Salur Mahallesi'nde alevlerin yeniden yükselmeye başladığını aktardı.

"YERLEŞİM YERLERİNİ TEHDİT EDİYOR"

DHA muhabiri Alparslan Çınar "Sabah saatlerinde yaptığımız yayınlarda Manavgat'ın sakin bir gün geçirdiğini söylemiştik ancak biraz önce Salur Mahallesi'nde alevler yeniden yükselmeye başladı ve 2 yangın söndürme uçağı görüyorum. Bu noktaya müdahale ediliyor. Bu dağ sırası boyunca 6 noktadan dumanın yükseldiğini görüyorum. Kozalaklar patlayıp 200 metreye kadar saçılabiliyor. Yerleşim yerlerini tehdit ediyor, bir camiyi görüyoruz, tam da o noktada Salur Mahallesi'ni görüyoruz. Henüz o mahallenin boşaltılmadığı bilgisi var." dedi.

yangın

Çınar, ayrıca Manavgat'taki son durumla ilgili "34 mahalle yangından etkilenmişti, 18 mahalle tahliye edilmişti. Sabotaj iddiasıyla ilgili jandarma 5 kişiyi gözaltına aldı.

Bugün sakin bir gün bekliyoruz dedik ama yeni bir noktada yeni yangın başladı." ifadesini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT