1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Mahkeme Naksan davası için kararını verdi! Cahit Nakıboğlu'ndan bomba açıklamalar
Mahkeme Naksan davası için kararını verdi! Cahit Nakıboğlu'ndan bomba açıklamalar

Mahkeme Naksan davası için kararını verdi! Cahit Nakıboğlu'ndan bomba açıklamalar

Naksan Davasında holdingin eski sahibi Cahit Nakıboğlu ve Taner Nakıboğlu savunmalarını yaptı. Cahit Nakıboğlu savunmasında kendilerine çift taraflı kumpas kurulduğunu ifade etti.

A+A-

DETAILHABER.COM - HABER MERKEZİ
Savcı, Cahit Nakıboğlu, Taner Nakıboğlu Murat Zar ve Cihan Dağcı'nın tutukluğunun devamını istedi.

Mahkeme heyeti, savcının mütalaasına uyarak tutuklu sanıklar hakkında Cahit Nakıboğlu, Taner Nakıboğlu, Murat Zar ve Cihan Dağcı'nın tutukluluğunun devamına karar verdi.

Mahkeme, duruşmayı 17 Temmuz Salı 2018'e erteledi.

Naksan Davasında Cahit Nakıboğlu ve Taner Nakıboğlu savunmalarını yaptı. Cahit Nakıboğlu savunmasında kendilerine çift taraflı kumpas kurulduğunu ifade etti.

"ÇİFT TARAFLI KUMPAS İÇERİSİNDEYİZ"

Üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyen Nakıboğlu, “7 bin kişi çalışıyor. 3 bin kişi fason olarak çalışıyordu. 10 bin kişinin fikrinin ne olduğunu bilemeyiz. Bana ve oğluma yapılan suçlama yok. Hepsi iddia üzerine. Amcam oğlu Beyhan Nakıboğlu’nun dosyası neden birleştiriliyor? Ortaklığımız yok. Gaziantep’te soyadı Nakıboğlu olan 1.200 kişi var. Özgül Avcı daha önce Zirve’de çalışıyormuş. İşten çıkartıldıktan 6 ay sonra bizi mahkemeye vermiş. Mahkemeyi kaybetmiş, bize kin güdüyor. Himmet toplantısına katıldığını iddia etti. Ben hiç bir toplantıya katılmadım. Bana ve oğluma çift taraflı kumpas kuruluyor. 15 Mart ve 15 Nisan tarihleri arasında FETÖ’cülere idilmiş, oğlum ve benim hakkımda ifade verilmesi istenmiş. 2012 yılında FETÖ ile aram bozuldu. Bir taraftan FETÖ’cüler saldırıyor, diğer taraftan da FETÖ’cülerin yanına giden polisler saldırıyor. Çift taraflı kumpas içerisindeyiz. Ne oldu da 15 Mart 2016’dan sonra hakkımda ifadeler verilmeye başlandı, merak ediyorum” dedi.

“ORTADA BELGE OLMASI GEREK” 

Taner Nakıboğlu ise savunmasında şunları söyledi:  Özgül Avcı’yı tanımam. İfadede tanıdım. İfadeleri tutarsız. Duyum üzerine konuşuyor. Ortada belge olması gerekiyor. Holdingde bulunan materyallar şahıslara aittir. Bana ait değildir. Bu içerikleri delil olarak kabul etmiyor.


naksan-davasi.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT