1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. LYS sonuçları açıklandı
LYS sonuçları açıklandı

LYS sonuçları açıklandı

ÖSYM üniversite yerleştirme sonuçlarını sonuc.osym.gov.tr adresinden açıkladı.

A+A-

LYS'de başarı gösteren adayların merakla beklediği üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı. Adaylar üniversite yerleştirme sonuçları sonuc.osym.gov.tr adresinden öğrenebilecekler.

ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUÇLARI ÖSYM TIKLAYIN
 

ÖSYM, üniversiteye yerleştirme sonuçlarını belli oldu.

ÖSYM'den yapılan açıklamada, yükseköğretime sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylar ile 23 Mart 2014'te yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve 14-15-21-22 Haziran 2014 tarihlerinde yapılan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre, adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2014-ÖSYS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemlerinin tamamlandığı belirtildi. 

Yerleştirme sonuçlarının bugünden itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden duyurulduğunun bildirildiği açıklamada, adayların, yerleştirme sonuçlarını internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekleri kaydedildi. 

Açıklamaya göre, yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. 2014-ÖSYS merkezi yerleştirme sonuçları ile bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 1-5 Eylül 2014 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacak.

Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekiyor. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT