1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü’nden skandal açıklama: ‘Türk hedefleri düşman hedeflerdir’
Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü’nden skandal açıklama: ‘Türk hedefleri düşman hedeflerdir’

Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü’nden skandal açıklama: ‘Türk hedefleri düşman hedeflerdir’

Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü Ahmed Mismari Türkiye’ye ait bir İHA’nın düşürüldüğünü öne sürdü. 

A+A-

Mismari ayrıca, ülkedeki Türkiye vatandaşlarının tutuklanacağını, Türkiye’nin ülkedeki askeri varlığının hedef alınacağını, hava sahasının Türk uçaklarına kapatıldığını ve Libya karasularındaki Türk gemilerinin vurulacağını söyledi.

Libya Ulusal Ordusu’nun sözcüsü Ahmed Mismari,Türk hedeflerin düşman hedef olarak tanımlandığını, Libya hava sahasının Türk uçaklarına kapatıldığını ve Libya karasularındaki Türk gemilerinin vurulacağını açıkladı. Mismari açıklamasında, “Türkiye’ye ait bir İHA’nın düşürüldüğünü” öne sürdü.

Ülkedeki Türkiye vatandaşlarının tutuklanacağını, Türkiye’nin ülkedeki askeri varlığının hedef alınacağını da belirten Sözcü Mismari,“Türkiye ve Katar, militanların lehine müdahale ediyor. Türkiye, Trablus savaşına denizden, havadan ve karadan müdahale ediyor” dedi.

Mismari’nin yaptığı açıklamalara ilişkin resmi makamlar tarafından henüz bir yanıt verilmedi. Uluslararası hava trafik haritasında Libya havasahası üzerinde trafik olmadığı ve yolcu uçaklarının bu güzergahı tercih etmedikleri görülüyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT