1. YAZARLAR

  2. Furkan Gökşen

  3. Lanetleyerek kınıyorum
Furkan Gökşen

Furkan Gökşen

Detail Haber / Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Lanetleyerek kınıyorum

A+A-

Dün öğlen Şanlıurfa’nın Suruç İlçesinde meydana gelen terör saldırısını tüm kalbi duygularımla lanetleyerek kınıyorum. 

Gençlerin bedenlerini bölerek aslında ülke ve millet olarak bizi, Türkiye’mizi parçalamak isteyenleri, saldırının kaçaklarını, kurgucularını ve üst-alt akıllarını lanetleyerek kınıyorum.

İyi duygularıyla Kobani’yi yeniden kurmak için Suruç’ta toplanan ve geçiş izni beklerken hunharca, canice bir saldırının hedef tahtası olanlara Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum.

Allah yaralılara acil şifalar versin, onları sevdiklerine ve ailelerine bağışlasın.

Sevdiklerini yitirenlere, onları her zaman, her an unutmaksızın özleyecek, kalbi isyan duygusuyla dolacak olanlara ise Rabbim sabırlar versin diyorum.  

Suruç katliamının amacı yapanların kimliklerine göre az çok değişiklik gösterse de terör saldırısının aynıdır ve çok nettir.

Suruç saldırısının asıl hedefi de bu anlamda gayet son derece açık ve nettir: Güzelim Türkiye’yi Suruç’ta bölünen bedenler gibi bölmek. 

Bu son birkaç yıl da hep aynı yerlere vurdular ama başarılı olamadılar. Türk-Kürt birliğine, Sünni-Alevi beraberliğine ve ortak güzel geleceğimize haince saldırı düzenlediler.

Bizler birlik olsak ta her seferinde dimdik ayakta durduk. Biz birbirimizi tutarsak, diğeri aynısını yaparsak inanın sorun olmaz. 

Bakın hemen yanımızda Yunanistan battı batıyor, diğer yanımızda ülkeler tek tek istihbarat  ve terör örgütlerinin, katil haline gelmiş devletlerin savaşında kardeşlerimiz ve kardeşlik gözümüzün önünde tek tek hayatını kaybediyor.  

Bir ateş çemberi düşünün içinde, o ateş bizim de yüreğimize düşsün diye başlatılan yavaştan bir saldırı anını yaşıyoruz ve yaşanılıyor.

Bunu anlayarak bilmemiz ve görmemiz gerek. Bunu görerek, ne yapılmaya çalışıldığını bilerek sarılmalıyız hep birlikte.

Konu saptırmadan, Erdoğan’dan ve Davutoğlu’ndan yola çıkarak tüm siyasi parti başkanları, yönetecileri, tüm STK temsilcileri, millet önünde olanlardan hep beraberlik ve kınama mesajları geldi gün boyu maillere, haber merkezine.

Doğrusuda budur zaten.

Kışa döndürülen Arap Baharı, Ortadoğu’yu tekrar düzmek yapanlarca estirilen sert işlerin amacı, yıllar sonra sonunda ayağa kalkmış ve gitmek isteyen bu ülkeyi bir asır önce olduğu gibi yeniden düşürerek, kendi kendisiyle aptalca meşgul etmek.

Barış süreci bitmeyip devam ettikçe “Pekala öyleyse, PKK ile savaşmıyorsan buyur IŞİD’le savaş” diyen bir zihniyet var.

Bu ülkeyi Suriye’de süren savaşa süremedikçe “Peki o zaman, sen Suriye’ye gelmiyorsun değil mi o zaman ben de Suriye’yi getiririm” diyerek bir Hatay’ın Reyhanlı’sını, bir Urfa’nın Suruç’unu yakıyor ve sıkıntı derde sokuyor, IŞİD aptallarını resmen açık açık üzerimize üzerimize yıkmaya çalışıyorlar.  

Tüm şeytanca senaryoların siyasi hedefi fazla olmasa da sonuç aynı yere çıksa da o hedef hiç şaşmıyor, sekmiyor. Çocukları ölüyor. Çocukları insan öldürür gibi beyinleri yıkanıyor.

Ne olursa olsun ne olacağına biz karar vereceğiz. Allah’a emanetsiniz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT