1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kumpas hakimi: İlker Başbuğ'un kaçma şüphesinden bahsettik
Kumpas hakimi: İlker Başbuğ'un kaçma şüphesinden bahsettik

Kumpas hakimi: İlker Başbuğ'un kaçma şüphesinden bahsettik

Ergenekon kumpası hakimlerinden Hüsnü Çalmuk, mahkeme başkanı Haydar Metiner'in sorusu üzerine, verdikleri bir ara kararda eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un kaçma şüphesi olduğuna dair tespitlere yer verdiklerini söyledi.

A+A-

Aydınlık'tan Olcay Kabaktepe'nin haberine göre, Ergenekon davasına bakan eski hakimler Hasan Hüseyin Özese, Hüsnü Çalmuk, Sedat Sami Haşıloğlu, Ercan Fırat, Fatih Mehmet Uslu, Nihat Topal ve eski savcılar Mehmet Ali Pekgüzel ile Mehmet Murat Dalkuş’un yargılanmasına ilk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 8. Ceza Dairesi’nde devam edildi.

Bölge Adliye Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanıklardan Hüsnü Çalmuk, Fatih Mehmet Uslu, Mehmet Ali Pekgüzel, Hasan Hüseyin Özese ile tutuksuz yargılanan sanık Ercan Fırat'ın yanı sıra mağdur ve müştekiler ile taraf avukatları katıldı.

Duruşmada tutuklu sanıklardan Hüsnü Çalmuk savunmasına kaldığı yerden devam etti. Çalmuk savunmasında, "Gerekçeli kararda dayandığımız tüm belgeleri paylaşmışızdır. Mahkeme boş durmamış ve tiyatro oynamamıştır. Kafasını kaldırmadan dosyayı incelemiş ve sonuçlandırmıştır" dedi. Mahkeme başkanı Haydar Metiner'in, "Ara kararda İlker Başbuğ'un kaçma şüphesinden mi bahsettiniz?" sorusuna cevap veren sanık Hüsnü Çalmuk, "Ara kararda İlker Başbuğ'un kaçma şüphesinden de bahsettik" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT