1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gaziantep'te
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gaziantep'te

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gaziantep'te

Bir dizi temasta bulunmak için Gaziantep'te bulunan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Gaziantep Valisi Davut Gül'ü makamında ziyaret etti.

A+A-

Gaziantep'te bir dizi temaslarda bulunmak için ziyarette bulunan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gaziantep Valisi Davut Gül İle bir araya geldi. Ziyarette Gaziantep Valisi Gül'ün yanı sıra Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım hazır bulundu. 

fcsgxmxwyawaea8.jpg

Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Gaziantep arasında çok anlamdı ve değerli bağlar vardır. 1974'ten beri bu bölgeden Kuzey Kıbrıs'a yerleşmiş, ailesini kurmuş ve Kıbrıs'ın ekonomik mücadelesine destek olmuş bir çok vatandaşımız bulunmaktadır. Bizde o yıllardan itibaren Gaziantep'in başarılarını izlemekteyiz. Gaziantep Türkiye Cumhuriyeti'nin hem ekonomisiyle hem de eğitimiyle en çok gelişen illerinden bir tanesi. Bizler için Gaziantep gibi illerdeki gelişmelerin fevkalade bir önemi vardır. Bu bölgedeki iş birliği ve ticaret altyapısıyla birlikte Kuzey Kıbrıs sanayisinin ve ticaretinin gelişmesinde ve ilerlemesinde önemli yeri olacaktır. Dolayısıyla Gaziantep ile her alana da ilişkilerin iyileştirilmesi hem ekonomik hem de kültürel anlamda oldukça önemlidir. Aynı milletin soydaşları olarak birlikte hareket etmek bizlere güç kazandıracaktır" ifadelerini kullandı.       

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT