1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Kılıçdaroğlu KHK talimatı verdi: Meclis’i tıkayın
Kılıçdaroğlu KHK talimatı verdi: Meclis’i tıkayın

Kılıçdaroğlu KHK talimatı verdi: Meclis’i tıkayın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KHK’lerin Meclis’te hala görüşülmediğine dikkat çekerek, kurmaylarına “KHK’ler Meclis’e gelmediği sürece başka bir çalışma yapılmasına fırsat vermeyin. KHK’ler Meclis’e gelmezse Meclis’i tıkayın” talimatı verdi.

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KHK’lerin Meclis’te hala görüşülmediğine dikkat çekerek, kurmaylarına “KHK’ler Meclis’e gelmediği sürece başka bir çalışma yapılmasına fırsat vermeyin. KHK’ler Meclis’e gelmezse Meclis’i tıkayın” talimatı verdi. Hükümetin AB’ye sürekli ‘fasıllar açılmıyor’ diye yakındığını belirten Kılıçdaroğlu, “Fasıl için yalvarmayalım. Standartlar belli. O paketleri biz açalım” çağrısı yapacağını söyledi.

Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, 5 milyon okumayan ve işsiz genç nüfusun olduğuna dikkat çekti. Bu gençlere yönelinmesi gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu kurmaylarına, “Bu 5 milyon gence ulaşmanın bir yolunu bulun. Bu gençler için özel bir çalışma yürütün” talimatı verdi.

TMSF’deki kuruluşların ihalesiz olarak Turkuaz’a aktarıldığını belirten Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili çalışma yürütülmesini, neden ihalesiz aktarma yapıldığının üzerine gidilmesini istedi.

KHK’lerin hâlâ Meclis’te görüşülmediğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, 16 Nisan referandumu öncesinde milletlerarası anlaşmaların hızlıca geçirildiğini ancak sonrasında KHK’lerin Meclis’e getirilmediğini kaydetti. “KHK’ler bir an önce Meclis’e gelmeli” diyen Kılıçdaroğlu, kurmaylarına “Meclis’e gelmediği sürece başka bir çalışma yapılmasına fırsat vermeyin. KHK’ler Meclis’e gelmezse Meclis’i tıkayın” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT