1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Kılıçdaroğlu, Erdoğan intikamını emniyet operasyonuyla alıyor
Kılıçdaroğlu, Erdoğan intikamını emniyet operasyonuyla alıyor

Kılıçdaroğlu, Erdoğan intikamını emniyet operasyonuyla alıyor

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Nevşehir'de, "Başbakan Erdoğan 17-25 Aralık'ta yolsuzluklarını ortaya çıkaran polislerden intikam alıyor." dedi.

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Nevşehir’in Avanos İlçesi’nde belediyeden çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

17 ARALIK'IN İNTİKAMINI ALIYOR

Kılıçdaroğlu, polislere yönelik olarak son yapılan operasyonlarla ilgili olarak, şunları söyledi:

"Bu operasyonlar geçmişte pek çok insanın haksızlığa uğradığı Balyoz, Ergenekon gibi davalarda üretilen sahte belgelerle ilgili süreçle ilgisi yok. Bu operasyonların o süreçle hiç ilgisi yok. Bir haksızlığın hesabını sormak, ’Kimler sahte delil üretti’ diye sormak yok. Bu operasyonların tek bir amacı var. Recep Tayyip Erdoğan ve ailesinin gırtlağına kadar yolsuzluğa battığını biliyoruz. Bu 17- 25 Aralık operasyonlarında ortaya çıktı. Erdoğan bunu ortaya çıkaranlardan intikam alıyor. Şimdi bu davanın da savcılığını üstlendi. Davanın büyüyeceğini söylüyor. Kendine göre hakimler ve savcılar atıyor, mahkemeler kuruyor. Daha önce casusluktan davalar açılacak dedi şimdi öyle oldu. Siyasi davaların, yolsuzluğu kapatmaya yönelik davaların toplumda karşılığı yoktur."

EKMELEDDİN BEY KÖŞK ÇIKACAK

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili de "Ekmeleddin beyin cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmasını bekliyoruz. Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturacak kişinin geçmişinin temiz olması gerekir. Kendi halkını bölmemesi gerekir. Yurttaşları ayırmaması gerekir. Yolsuzluğa bulaşmış aklanmamış biri o koltuğa oturamaz, ülkeye yazıktır. Bu güne kadar olan tüm birikimlerimize yazıktır. Ortadoğuda kan akıyor. Türkiye gerçekten burada bir rol oynayacaksa Ekmeleddin beyin cumhurbaşkanı olması gerekir" dedi.

ARINÇ KADINLARI İNSAN OLARAK GÖRMÜYOR

Kemal Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın kadınlarla ilgili sözlerini soru karşısında önce gülümsedi, ardından şunları söyledi:

"Bülent Arınç anlaşılan o ki kadınları insan olarak görmüyor. İnsanlar gülerler, kahkaha atarlar, ağlarlar. İnsanların duyguları, beklentileri ve dünyaya bakışı vardır. Gülerler ve ağlarlar. Sizin bu bakışı dillendirmeniz, söyleminiz doğru değil."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT