1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Kılıçdaroğlu, Demirtaş'ı savundu: Yattığı süreyi şeref madalyası olarak taşıyacak
Kılıçdaroğlu, Demirtaş'ı savundu: Yattığı süreyi şeref madalyası olarak taşıyacak

Kılıçdaroğlu, Demirtaş'ı savundu: Yattığı süreyi şeref madalyası olarak taşıyacak

Kılıçdaroğlu, Demirtaş için, "Haksız yere içeride tutulanlar içeride kaldıkları süreyi göğüslerinde hep bir şeref madalyası olarak taşıyacakladır" dedi.

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Gezi Parkı eylemlerine para aktaran iş adamı Osman Kavala'yı savundu.

‘DEMİRTAŞ ‘BEN ETTİM SEN ETME’ DEMEYECEKTİR’

CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Selahattin Demirtaş (17 Mart 2015 tarihindeki Meclis grubu konuşmasında) ‘Seni başkan yaptırmayacağız’ dedi. Madem sen beni yaptırmayacaksın o zaman içeride kalacaksın diyor. Sanıyor ki Osman Kavala da Selahattin Demirtaş da ben ettim sen etme diyecekler. Asla demezler.

‘ŞEREF MADALYALARI OLACAK’

Haksız yere içeride tutulanlar içeride kaldıkları süreyi göğüslerinde hep bir şeref madalyası olarak taşıyacaklardır. Adaletsizliğe karşı en büyük mücadeleyi bedel ödeyerek biz yerine getirdik diyeceklerdir" ifadelerini kullandı.

“BİAT ETMEDİKLERİ İÇİN HAPİSTELER”

Cezaevindeki gazeteci, siyasetçi, aktivist tutukluların Erdoğan’a biat etmedikleri için içeride olduklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, "Saray’dan Türkiye farklı mı görünüyor? Bu kadar kısır, bu kadar öngörüsüz, bu kadar basiretsiz bir yönetim Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilktir. Herkesi kendi köleleri olarak görüyorlar.

“İNFİAL OLMUYORSA CHP'Lİ BELEDİYELER SAYESİNDE”

Bu mantıkla devlet yönetilmez, bu mantıkla bir ülke ancak felakete sürüklenir. Bunlar yatsınlar kalksınlar CHP’li belediyelere dua etsinler. Eğer bu ülkede bir infial yoksa bunun sebebi CHP’li belediyelerin bütün engellemelere rağmen hiçbir ayrım yapmadan hizmet yapmasıdır. (Yeni Şafak)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT