1. YAZARLAR

  2. Ayça Uluçay

  3. Kendini Yalanlarına Hapseden Aptal!
Ayça Uluçay

Ayça Uluçay

Detail Haber / Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kendini Yalanlarına Hapseden Aptal!

A+A-

Bir geceye uyandım aklımın almadığı sorular. En büyük sorum; “Neden?”. Neden insan gerçekliği yaşamanın güzelliği ve sonsuzluğu dururken diken üstünde oturup bir gün mecburen ya kalkmak zorunda olmayı ya da kaldırılmayı seçer, nasıl bir iç dünyası vardır bu insanın, birilerini sürekli bir süreliğine aptal yerine koyup aslında kendine yaşamaya izin vermediği gerçekliği neden yaşamaz ya da yaşayamaz bu insan? Cevap basit gerçekten aptaldır başka seçenek de yok zaten ama seçimi neden aptallıktır? İlgiye mi aç, doyumsuz mu, hasta ruhlu mu… vesaire.

Neden suya yazı yazmaya kalkarsın be insan, aradığın adrenalin mi, daha iyisi mi, en büyük günahların cezası mısın yoksa ya da hangi ahın iğrenç sonucusun?

Hayatına aldığın birilerini aptal yerine koyup aptallıkla hayat hüküm sürmeye çalışmak nasıl tatmin eder bir insanı? Birlikte kahkahanın, gezmenin, eğlenmenin, yemenin, içmenin, seksin, el ele tutuşup göğsünü gere gere yanındakiyle birlikteliğini sessizce ya da seslice haykırabilmenin hatta ağlayabilmenin ve acının sonsuz hazzı dururken bu zevkleri kendinden neden mahrum bırakırsın, neden gizli saklıdır hep her şeyin, özgürlüğün hazzı dururken kendini yalanlarına neden hapsedersin?

Nedir ki kendin de eksik gördüğün sürekli başka başka insanlarla ama hiç değişmeyen yalanlarla tamamlama çabasına girersin, kendini ve hayatını?

Bazı özgürlükler elindedir, elinde olan özgürlüklere kelepçe vurmak neden? Neden özgürlüğünü kendini yalanlarına kadar ya da karşındakinin sana güvenine kadar kısıtlarsın?

O gün ruh halin gerçek bir adammış gibi hissetmekse söylediklerinin arkasında durur gözükmek, başka bir gün ruh halin piç.

Her bir yalanın matruşka bebeği gibi içini açtıkça küçültür seni, alçaldıkça alçalırsın. Aptal yerine koyduğun sandıkların, bir süreliğine gerçekten aptal yerine koydukların her bir düşüşünde asıl resmi çizen domino taşı gibi çıkarır aptallığını, küçüklüğünü.

Gerçeği yaşamanın hazzının peşinden gidin ütopik dünyadaki yaşamınız her bir domino taşının düşüşü kadar kısa olur ve asıl resim ortaya çıkana kadar sürdürebilirsiniz bu düşüşü.

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP İÇİN;

Twitter.com/aycaulucay

İnstagram.com/ayca.ulucay

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT