1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Kemal Kılıçdaroğlu'ndan il başkanlarına uyarı! Türkiye bölgenin en güçlü devletidir deyin
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan il başkanlarına uyarı! Türkiye bölgenin en güçlü devletidir deyin

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan il başkanlarına uyarı! Türkiye bölgenin en güçlü devletidir deyin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, il başkanlarıyla video konferans yolu ile bir toplantı gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu, toplantıda il başkanlarını kullanılan üslup konusunda uyardı.

A+A-

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun burada yaptığı açıklamalar, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na bir uyarı olarak değerlendirildi.

İNANÇ TARTIŞMALARINA GİRMEYECEĞİZ

CHP Lideri, “İnanç işlerine, diyanet işleri, müftülük, kilise, Cem evi bu tartışmaların hiçbirine girmeyeceğiz. Bu tartışmaların tamamen dışında kalacağız. Neden; herkesin inancına saygılıyız da ondan. Herkesin inancına saygılıysak bu tartışmalar sadece iktidarın tetiklediği ve tartışmalara taraf olursak bizim de maşa olduğumuz bir konu ortaya çıkar. Bu tartışmalara girmeyeceğiz.

ASKER KONULARINA DA GİRMEYECEĞİZ

Asker, genelkurmay konuları, buraya da girmeyeceğiz. En başından beri 'Camiye, kışlaya ve yargıya siyaset girmeyecek' dedik. Dolayısıyla bizim tartışmaya gireceğimiz alan esnafın, çiftçinin, KOBİ'nin sorununu tartışacağız, çevrenin sorununu tartışacağız. Yani doğrudan vatandaşı, halkı ilgilendiren ve bir sorunla karşı karşıya kalan bizden çözüm bekleyen vatandaşın sorununa kilitleneceğiz ve ona çözüm üreteceğiz.

NEGATİF DİL KULLANMAYIN

Negatif dil kullanmamaya da bütün il başkanlarımızın çok özen göstermesi lazım.

TÜRKİYE BÖLGENİN EN GÜÇLÜ DEVLETİDİR DEYİN

Kullanacağımız dil şu; Türkiye bölgenin en güçlü devletidir, Türkiye bütün bu sorunları aşma kapasitesine sahiptir.” ifadelerini kullandı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT