1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Kaşgarlı Mahmut İlköğretim Okulu’ndaki öğrencilerden Mehmetçik'e moral mektubu
Kaşgarlı Mahmut İlköğretim Okulu’ndaki öğrencilerden Mehmetçik'e moral mektubu

Kaşgarlı Mahmut İlköğretim Okulu’ndaki öğrencilerden Mehmetçik'e moral mektubu

Gaziantep Kaşgarlı Mahmut İlköğretim Okulu 3-F öğrencileri, Barış Pınarı Harekatı'nda görev alan Mehmetçiklere moral vermek amacıyla birer birer mektup yazdı.

A+A-

Gaziantep Kaşgarlı Mahmut İlköğretim Okulu 3-F öğrencileri, Barış Pınarı Harekatı'na katılan Mehmetçiklere moral vermek amacıyla mektuplar hazırladı.

Kaşgarlı Mahmut İlköğretim Okulu’nda eğitim öğretim gören 3-F sınıfı öğrencileri, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan harekâtta görevli askerlere mektup yazdı.

Öğrenciler mektubunda şunlara yer verdi:

“Sizler orada savaşıyorken bizler burada huzur içindeyiz. Bilmenizi istiyorum ki sizi çok seviyoruz. Türk askerinin güçlü olduğunu da biliyoruz. Fiziksel anlamda yanınızda olamazsak da kalplerimiz hep bir. Bu mektup size ulaşır mı bilmiyoruz ama tek dileğimiz bu operasyonu sağ salim bitirmeniz, aileniz ve sevdiklerinize kavuşmanızdır. Müdürümüz Ekrem Bağcı ve Sınıf Öğretmenimiz Mustafa Çelik, bizlerin silahının da ‘kalem’ olduğunu söyledi. Söz veriyoruz okuyacağız ve büyük mertebelere ulaşacağız. Dünyanın bir an önce adalete kavuşması, savaşın durması lazım. Sizi seviyoruz ve orayı temizleyip yurdunuza döneceğinize eminiz. Türk olmaktan ve sizin gibi korkusuz güçlü askerlerin himayesinde olmaktan gurur duyuyoruz.”

Öğrenciler, zarfları teslim ettikten sonra "asker selamı" verdi.

ogrenciler-haber-icerik.png

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT