1. YAZARLAR

  2. Furkan Gökşen

  3. Kamuoyuna duyurulur...
Furkan Gökşen

Furkan Gökşen

Detail Haber / Başyazı
Yazarın Tüm Yazıları >

Kamuoyuna duyurulur...

A+A-

Barışın birden fazla anahtarı ve püf noktası var: Barış masasında oturanlar birbirlerine karşı empati kurmaları, soğukkanlı, uzlaşabilme ve en derinden sabırlı olmaları şarttır.

Çünkü barış masanın iki tarafında yer alanların da kayıpları, yitirdikleri, acıları, sevdikleri vardır, sevdiklerini kaybedenlerin tükenmeyen yasları ve ağıtları var, temsil ettikleri toplumlara karşı çok fena bir şekilde ağır yükümlülükleri var ki olmalıda.
İşte böyle güzel bir barış sürecinde senelerce sürecek çözüm sürecini mutlu ve umutlu bir sonla noktalayabilmek için masada ve yer almayan taşın altına elini atmayan ama kamuoyu genelinde çok büyük bir güce sahip olan bir aktörün de kolaylaştırıcı role sahip olması gerekmektedir.

İnternet, gazete, radyo ve televizyon medyası sert bir yayın yaptığında, şiddet diline başvursa, barışa sürecine değil savaş sürecine, destek olmaya değil köstek olmaya oynarsa, barışın da sürecin de hiçbir zaman sonu gelmez, gelse bile sağlıklı bir şekilde verim yapmaz.


Yönetim olarak sağlıklı bir karar verdik. Biz İnternet Medyasının büyük ismi DETAILHABER olarak ilk defa bir süreci destekleyerek, Barış’a var olan gücümüzle destek vereceğimizi, köstek olmayacağımızı elimizi taşın altına koyacağımızı, okurlarımıza ve kamuoyuna açıklıyoruz.

Ülkemizin 2023 için çizdiği ve kurduğu hedeflerini ve projeleri tamamlaması için...

Ülkemizin dünyada en fazla temsil edilen zirve ülkelerin arasına girmesi için...
Ülkemizin kendi üretimini yapan bir ülke için…
Yıldızlı olan; Türkiye'de bundan sonra bu ülkenin çocuklarının kanının akmaması, artık vatan annelerinin ağıtlar yakmaması için...

Bu barışı mutlaka ne olursa olsun mutlaka sağlıklı bir çözümle bitirmek zorundayız ve bu bizim görevimizdir.
Her toprağı kanla sulanan Türkiye için yapılan her şey iyidir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT