1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Kaftancıoğlu'na çözüm süreci tepkisi: Sen bir Atatürk düşmanısın!
Kaftancıoğlu'na çözüm süreci tepkisi: Sen bir Atatürk düşmanısın!

Kaftancıoğlu'na çözüm süreci tepkisi: Sen bir Atatürk düşmanısın!

Yerel seçimlerde ittifak ortakları CHP'nin HDP ile açıktan işbirliğine ses çıkarmayan İyi Partililerden, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun da yakın mesai yaptığı Kaftancıoğlu'na tepki gelmesi dikkat çekti. İşte o tepkiler geldi.

A+A-

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, katıldığı televizyon programında Ayşenur Arslan'ın sorularını yanıtladı. Konuşmasında seçim sonuçlarının çözüm sürecini 'Demokrasi İttifakı'nın yürütebileceğini gösterdiğini ifade eden Kaftancıoğlu, 2013'te Paris'te öldürülen üç PKK'lıya da sahip çıkmaya devam etti. Kaftancıoğlu'na sosyal medyadan büyük tepki geldi. Yerel seçimlerde ittifak ortakları CHP'nin HDP ile açıktan işbirliğine ses çıkarmayan İyi Partililerden, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun da yakın mesai yaptığı Kaftancıoğlu'na tepki gelmesi dikkat çekti. İşte o tepkiler:

'CANAN HANIMIN KARŞISINDAYIZ'

İyi Parti kurucularından milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ: Kaftancıoğlu Erbil'de şehit edilen diplomatlarımız için üzüntülerini bildirdi mi bilmiyorum ama ben Paris'te terörist şeflerinin infaz edilmesini çok doğru buldum. Her terör şefi ensesinde Türk devletinin namlusunu hissetmeli.Terörü terörize etmeliyiz.

İyi Parti Genel Başkanı Merak Akşener'in Basın Danışmanı Murat İde: Ait oldukları yere gönderilmiş bebek katillerine arka çıkan birinden, Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetin varlığına göz dikmişlere 'cicili bicili' sahip çıkan birinden, Adında Cumhuriyet olan bir partiye İl Başkanı olmaz.. Olursa da, GB'nını çiğner, iktidarın ekmeğine bolca yağ sürer.

Sinan Oğan: İl Başkanlığını yaptığınız parti Atatürk’ün kurduğu partidir. Atatürk nasıl ki, cinsiyeti, milliyeti farketmeksizin içeride ve dışarıda ülkemize düşmanlık edenlerin haklarından geldiyse bugün onun evlatları da asker, sivil, kadın, çocuk katleden terör örgütüne gereğini yapıyor!

Yazar Nihat Genç: Halk TV Ayşenur Arslan programı 12.15, Kaftancıoğlu, çözüm sürecini başlattığını ilan etti, çözümün 'Demokratik İttifak' bileşenlerinin beklentisi olduğunu söyledi, başta İmamoğlu'na oy verenler, CHP, İyi parti, Saadet, Halk TV'ye Sözcü, ODA TV'ye Cumhuriyet’e hayırlı olsun... Kaftancıoğlu çözüm startı vererek ne mi yapmak istiyor, HDP desteğinin alacaklarını tahsil ediyor”

Ekonomist Şevket Apuhan: Dün Ak Partili bazı isimler benzer sözler ediyordu, kızıyorduk. Şimdi Canan Hanım ediyor, ona da kızıyoruz. Dün AKP’li bazı isimlerin karşısındaydık, bugün de Canan Hanım’ın karşısındayız. Mesele partiler ve isimler değil; fikirler.

E. Amiral Mustafa Özbey: Canan Kaftancıoğlu'nu şiddetle kınıyorum. PKK'nın sayısız cinayetlerinden sorumlu olan bir sahısı insan hakları savunuculuğuna dayanarak korumaya almak ahlâki değildir. Bunu kişisel bir görüş olduğunun altını çizmeden söylemek, söylenenleri CHP resmî görüşü yapar.

Pilot Kenan Tuncer: Kaftancıoğlu: Ben Türkiye Cumhuriyeti'ni aşağılamam, çünkü ben Atatürk'ün kurduğu partide görevliyim. Atatürk’le olan ilişkin nedir? Neresindesin Atatürk’ün? Sen bir Atatürk düşmanısın. Ve ayrıca, diğer mahalle Atatürk düşmanlarının da eline koz veriyor. Herşey çok güzel olacak. Ne olacak? CHP, CHP’lilerden temizlenecek. PKK toplantılarında boy gösterilecek. Teröristlere methiyeler dizilecek. Bir de, bu çocuk mayınla öldü bu çocuk mayınla öldü. Üç terörist niye öldü?

'CHP HDP'Yİ KANATLARI ALTINA ALDI'

Gazeteci Kadir Yıldız: CHP'li Canan Kaftancıoğlu'nun terör örgütü propagandası yapmak suçundan 11 yıla kadar hapsinin istenmesini "siyasi" olarak değerlendirenler aynı kişinin Halk TV'deki PKK avukatlığından sonra da aynı şeyi mi düşünüyor?! Canan Kaftancıoğlu gibilerin bu kadar rahat bir şekilde terör örgütü PKK'yı kollamasının tek bir nedeni var: CHP'nin HDP'yi kanatları altına alması!

Bekir Tiryaki: Kaftancıoğlu, Paris'te öldürülen PKK'lı teröristleri savunup: "3 kadını Avrupa'da öldürüyorsanız ben bunu kınamak zorundayım. Suçu ne olursa olsun bunu yapmak zorundayım" 15 ton bombayla 16 köylüyü havaya uçurup, geriye bir poşet et parçası bırakan PKK'yı kınadığını duydunuz mu?

YENİÇERİ: HDP KAPATILMALIDIR

Yeniçağ Gazetesi yazarı, Eski Milletvekili ve İyi Parti kurucularından Özcan Yeniçeri dünkü yazısında HDP'yi yazdı. HDP'nin Ermeni soykırımı yalanına sahip çıktığını, milletvekilleri içinde PKK'ya kuryelik yapan, gıda taşıyan, silah temin eden isimlerin olduğunu vurgulayan Yeniçeri, HDP'nin Hazine'den aldığı 80 milyon seçim yardımına da tepki gösterdi. Yeniçeri, 'Siyasi parti değil siyasi düşman' başlıklı yazısını “HDP, siyasi parti görünümünde siyaseti terörize etmekle görevli Kandil/İmralı güdümündeki bir yapıdır. Böyle bir yapının TBMM'de yeri olmamalıdır. HDP Türkiye'de siyasi bir parti değil Türkiye'nin siyasi düşmanı bir organizasyondur. Kapatılmalıdırrrr!” diyerek bitirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT