1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. İYİ Parti Milletvekili Filiz, Anneler Gününü kutladı
İYİ Parti Milletvekili Filiz, Anneler Gününü kutladı

İYİ Parti Milletvekili Filiz, Anneler Gününü kutladı

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. İmam Hüseyin Filiz, Anneler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

A+A-

Filiz, “Büyük fedakârlık ve sabırla dünyanın en kutsal görevini yerine getiren annelerimize hak ettikleri sevgi, saygı, ilgi ve hürmeti yılın sadece bir gününe sığdırmayıp, hayatın her anına yaymak esas olandır” dedi.

Milletvekili Filiz, anneliğin karşılıksız ve şartsız bir sevgiye dayanan, hiçbir değerle kıyaslanamayacak kadar kutsal bir görev ve yüce bir duygu olduğuna vurgu yaptığı mesajında, ”Anneler, sağlıklı, ahlaklı, edepli, imanlı nesillerin yetiştirilmesinde ve şekillendirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenerek aile ve toplum hayatının temel direği olmak gibi önemli bir görev üstlenmişlerdir. Sevgi ve şefkatin sembolü olan annelerimiz hoşgörü ve merhametin de ilk adresidir” ifadelerini kullandı.

Türk toplumunda hızla yaşanan yozlaşmanın neticesi olarak kadına karşı şiddetin de aynı paralelde artış gösterdiğini kaydeden Milletvekili Filiz, mesajının devamında ise şu ifadelere yer verdi:”Ne yazık ki ülkemizde sahip olduğumuz birçok değerimizi hızla tüketiyoruz. Türk toplumunun temel karakteristik özelliklerinden olan saygı, sevgi ve hoşgörü hızla yok oluyor. Bununla beraber özellikle kadına şiddet olaylarındaki artış endişe ve üzüntü verecek bir noktaya ulaşmıştır. Kesinlikle önlenmelidir. Bu konuda yöneticilere, başta üniversiteler olmak üzere eğitim kurumlarına büyük görevler düşmektedir. Efendimizin (sav) kutlu beyanları içerisinde geçen onlarca hadisi şeriflerde, anne-baba rızası özelliklede anne hakkı cennet sebebi olarak sayılmıştır. Bu yüzden, Efendimiz (sav) "cennet annelerin ayağının altındadır" demiştir.Yani annenin rızası ile cennetin kazanılabileceğini belirtmiştir. Bu nedenledir ki, hiçbir karşılık beklemeden bizleri doğumdan ölüme koruyup, kollayan ve şefkatle sarıp, sarmalayan annelerimize sadece Anneler Günü’nde değil, yılın her gününde, hak ettikleri saygı, sevgi, ilgi ve hürmeti göstermekte asla kusur etmemeliyiz.”

Milletvekili Filiz mesajını, “Başta şehit ve gazilerimizin anneleri olmak üzere, fedakârlık ve sabırla dünyanın en kutsal görevini yerine getiren her biri sevgi sembolü annelerimizin Anneler Gününü kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum” sözleriyle sonlandırdı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT