1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Filiz'den "Huzur ve Barış Ortamı" çağrısı
İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Filiz'den "Huzur ve Barış Ortamı" çağrısı

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Filiz'den "Huzur ve Barış Ortamı" çağrısı

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Prof.Dr. İ.Hüseyin Filiz, son dönemde ülke genelinde yaşanan tatsız olaylar nedeniyle toplumun gerildiğini ve tansiyonun yükseldiğini söyledi.

A+A-

Filiz, “Ülkemizin en kısa sürede normalleşmeye ihtiyacı var. Bunun için de vakit geç olmadan özellikle siyasetçilerin adım atması, eylem ve söylemlerine özen göstermeleri gerekiyor dedi.

Son dönemde ardı ardına yaşanan intihar, çocuklara yönelik cinsel istismar, tecavüz, cinayet, terör saldırıları ve CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı gibi kabul edilemez olayların toplumu huzursuz ettiğini, bunun yanında bazı siyasilerin söylem ve davranışlarının da toplumdaki bu huzursuzluk ve gerginliğin katlanmasına neden olduğunu kaydeden Milletvekili Prof.Dr.İ.Hüseyin Filiz, ülkenin biran önce normalleşmeye ihtiyacı olduğunu ifade etti.  Filiz, “Son dönemde istenmeyen ve tatsız birçok olay yaşandı. Hepimiz etkilendik, üzüldük ve duygusal olarak yorulup, yıprandık. Bununla beraber 31 Mart seçim döneminde bazı siyasilerin meydanlarda kullandıkları ayrıştırıcı, suçlayıcı ve Millet İttifakı'na yönelik 'illet' ve 'zillet' gibi ifadeler toplumdaki huzursuzluk ve gerginliğin katlanmasına aynı zamanda kutuplaşmaya sebebiyet vermiştir. Ülkede şu anda anlamsız ve gereksiz bir gerginlik yaşanıyor. Bunun önüne geçilmesi için biz siyasetçilere önemli görevler düşüyor. Topluma önderlik eden liderler söylem ve eylemleriyle bu gerginliğin, ayrışmanın ve huzursuzluğun önüne geçebilir, tansiyonu düşürebilirler” diye konuştu.

İYİ Parti Milletvekili Filiz, toplumun normalleşmesi, barış ve huzur ortamının tam anlamıyla oluşturulabilmesi için vakit geçirilmeden adımlar atılması gerektiğine de dikkat çekerek sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu bağlamda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da öne sürdüğü 'Türkiye İttifakı' görüşünü çok önemsiyor ve somut adımların atılmasını bekliyoruz. Bu ülke hepimizin. Ayrışma, kutuplaşma, anlamsız gerginlik ve kavgalar hiç kimseye bir şey kazandırmaz. Aksine sahip olduğumuz birçok şeyi kaybettirir. Biz 82 milyonluk büyük bir aileyiz. Din, dil, mezhep, ırk ayrımı olmadan yüzyıllardır birlikte kardeşçe yaşadık, bundan sonra da yaşayacağız. Bunun için de toplumda Huzur ve Barış istiyoruz. Bütün kötülüklerin kaos ortamında, huzur ve barışın ise sevginin hakim olduğu bir ortamda yeşerdiğini unutmamalıyız."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT