1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İsrail'e uçuşlar 1 gün daha ertelendi
İsrail'e uçuşlar 1 gün daha ertelendi

İsrail'e uçuşlar 1 gün daha ertelendi

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan, Türk Hava Yolları'nın İsrail'e yaptığı uçuşların 24 saat daha ertelendiğini söyledi.

A+A-

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "İsrail üzerindeki uçuş yasağını, riskin devam etmesi nedeniyle 24 saat daha uzattık. Yarın saat 22.00'ye kadar bu yasak devam edecek" dedi.

"TC TESCİLLİ UÇAK 24 SAAT DAHA GİTMEYECEK"

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü de, İsrail Ben Gurion Havalimanı'ndaki güvenlik riski sebebiyle uçuş yasağının 24 saat daha uzatıldığını duyurdu.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, ''İsrail Ben Gurion Havalimanı'ndaki güvenlik riski devam ettiğinden TC tescilli uçakların buraya yapacakları sefer yasağı 24 saat uzatılmıştır.'' denildi.

AMERİKA'DA 24 SAAT UZATTI

Öte yandan ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA), Amerikan havayolu şirketlerinin İsrail'e uçuş yasağını 24 saatliğine daha uzattı.

FAA'dan yapılan açıklamada, Amerikan havayolu şirketlerine, İsrail'in Ben Gurion Uluslararası Havaalanı'na uçuş yasağının 24 saatliğine daha uzatıldığına dair bildirimde bulunulduğu belirtildi.

Açıklamada, FAA'nın durumu gözlemeye ve değerlendirmeye devam ettiği, gelişmelerle ilgili olarak İsrail hükümetiyle yakın istişare içerisinde olduğu ifade edildi.

SALI GÜNÜDE UÇUŞLARI DURDURMA KARARI VERİLMİŞTİ

FAA dün, güvenlik kaygılarından dolayı Amerikan havayollarının İsrail'e uçmasını 24 saat süreyle yasaklamıştı. Yasaklama kararının, Ben Gurion havalanının yaklaşık 1 mil (1,6 kilometre) ötesine bir roketin isabet etmesinin ardından alındığı bildirilmişti. FAA'in dün İsrail'e tüm uçuşları 24 saatliğine durdurduğunu açıklamasının ardından, Avrupa ve dünyanın farklı bölgelerinden bir çok uluslararası havayolu şirketi aynı yolu takip etmiş ve uçuşları askıya almıştı. İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, Ben Gurion'a uçuşların yeniden başlatılması için girişimlerde bulunarak ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile görüşmüştü.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT