1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. İsrail'den Türkiye kararı!
İsrail'den Türkiye kararı!

İsrail'den Türkiye kararı!

İsrail, Türkiye'deki büyükelçilik ve konsolosluk binalarına yönelik protesto gösterilerinin ardından yeni bir talimat verdi.

A+A-

İsrail, Türkiye'deki büyükelçilik ve konsolosluk binalarına yönelik protesto gösterilerinin ardından diplomatik personel sayısını "gerekli olan en düşük" seviyeye düşürdü.

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Türkiye'deki İsrailli diplomatların ailelerinin ülkeye geri dönmesi için talimat verdi.

İsrail basınının haberine göre, İstanbul ve Ankara'daki büyükelçilik ve başkonsosluk binaları önündeki gösterilerin ardından Tel Aviv yönetimi, Türkiye'deki diplomatik temsil seviyesinin asgari düzeyde tutulmasına karar verdi.


TÜRKİYE'YE NOTA GÖNDERİLECEK

Ynet sitesindeki habere göre Lieberman ayrıca, Türk güvenlik güçlerinin diplomatik misyonları koruma görevini yerine getirmediğini de öne sürerek, bu konuda Türk hükümetine nota gönderilmesi talimatını verdi.

İSRAİL ELÇİLİĞİ TAŞ YAĞMURUNA TUTULMUŞTU

İsrail'in bu kararı almasında yaşanan protestolar etkili oldu. Dün gece kara saldırısı başlattığında İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu taş yağmuruna tutulmuş ve binanın camları kırılmıştı. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT