1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. İsrail ordusu başladı!
İsrail ordusu başladı!

İsrail ordusu başladı!

İsrail, Gazze'den roket atışı yapıldığını öne sürerek ateşkesi bozdu...

A+A-

İsrail ve Filistin arasındaki dün akşam 24 saat uzatılan ateşkes, Gazze'den roket atışı yapıldığı iddiasıyla bozuldu. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, orduya 'vur emri' verdi.

3 ROKET ATILDI İDDİASI

İsrail ordusu, iddia ettiği roket saldırılarının ardından Gazze'ye yeniden saldırmaya başladığını açıkladı.
İsrail saldırıyı, geçici ateşkes sürdüğü sırada ülkenin güneyindeki Birussebi bölgesine üç roket saldırısı düzenlendiği iddiası üzerine başlattı.


HAMAS YALANLADI

Hamas sözcüsü Masri Al Jazeera’ya yaptığı açıklamada, “Bizim tarafımızdan kesinlikle roket fırlatılmadı, Gazze’deki diğer grupların roket fırlattığına dair de bilgimiz yok” ifadelerini kullandı.
Masri, "İsrail ateşkesi bozma niyetinde olduğu için bu yalanı uyduruyor" ifadelerini kullandı.
Masri açıklamasında şu ifadeleri kullandı:


FİLİSTİN HER ŞEYE HAZIR

"Gazze’de savaşan hiçbir grup böyle bir saldırıyı üstlenmedi. Biz de Hamas Hareketi olarak bunu yalanlıyoruz. Hamas herhangi bir füze fırlatmadı. Bu sadece İsrail’in birinci sınıf yalanı. Bu İsrail’in tekrar saldırıya devam edebilmek için uyduruğu bir yalan. Müzakereler ile ilgili tüm seçenekleri masada tutuyoruz. İsrail, müzakerelerin yürümemesinden ve şu ana kadar bir sonuç alınamamasından sorumludur. Bu gece müzakereler için hassas bir gece olacak. Fakat kimse bir sonuç getirip getiremeyeceğini tahmin edemiyor. Önümüzdeki sayılı saatler durumun rotasını ve bir anlaşmaya bağlanıp bağlanmayacağını belirleyecek. Filistinli direnişi tüm seçeneklere hazırdır."

NETANYAHU EMİR VERDİ

Reuters’a konuşan bir İsrail hükümet yetkilisi de, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun İsrail ordusuna Gazze’den gönderildiğini iddia ettiği roketlere yanıt vermesi talimatını verdiğini belirtti.

Öte yandan, Netanyahu, Kahire'de Filistinle müzakereleri yürüten heyete de 'dönün' emri verdi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT