1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. İŞKUR, Osmaniye’de 6 bin 902 kişiyi işe yerleştirdi
İŞKUR, Osmaniye’de 6 bin 902 kişiyi işe yerleştirdi

İŞKUR, Osmaniye’de 6 bin 902 kişiyi işe yerleştirdi

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, 2018 yılında 6 bin 902 kişiyi işe yerleştirdi.

A+A-

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, 2018 yılında 6 bin 902 kişiyi işe yerleştirdi.

İŞKUR, 2018 yılında istihdam ve mesleki eğitim hizmetleri kapsamında yaptığı faaliyetlerle ilgili istatistiki verileri açıkladı.

İŞKUR'da görevli iş ve meslek danışmanları, kuruma başvuran işsizleri işe yerleştirebilmek amacıyla 2 bin 213 iş yeri ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında, işsizler için işverenlerden işgücü talebi alan İŞKUR, aynı zamanda işverenleri kurum hizmetleri ve istihdam teşvikleri hakkında bilgilendirdi.

2018 yılında 6 bin 902 kişiyi işe yerleştiren Osmaniye İŞKUR, işgücüne mesleki deneyim kazandıran İşbaşı Eğitim Programından da 3 bin 755 kişiyi faydalandırarak Türkiye genelinde 20. sırada yer aldı.

İş ve meslek danışmanlığı hizmetleri kapsamında 70 bin 33 kişiyle bireysel görüşme yapıldı. Bu kapsamda işsizlere, iş arama yolları ve becerileri, işverenle mülakat teknikleri ve özgeçmiş hazırlama konusunda rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunuldu.

Osmaniye merkez ile ilçelerde bulunan Milli Eğitime bağlı 197 okul, ziyaret edilerek binlerce öğrenciye iş hayatı ve doğru meslek seçimi konusunda bilgilendirme yapıldı.

Osmaniye İŞKUR, Girişimcilik Eğitim Programı kapsamında kendi işini kurmak isteyen 642 kişiye girişimcilik eğitimi verdi.

İHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT