1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. IŞİD'in kaçırdığı askerlerin cenazeleri geldi
IŞİD'in kaçırdığı askerlerin cenazeleri geldi

IŞİD'in kaçırdığı askerlerin cenazeleri geldi

IŞİD'nin, 29 Kasım'da El Bab yakınlarında kaçırdığı 2 askerin cenazeleri geldi. Askerlerin kaçırıldıktan sonra Rakka'da bir sığınağa götürüldüğü iddia edildi.

A+A-

TSK’nin Suriye’de yürüttüğü ‘Fırat Kalkanı’ operasyonu kapsamında IŞİD tarafından kaçırılan Kıvanç Kaşıkçı ve Muhammed Duran Keskin’in cenazelerinin teslim alındığı belirtildi. IŞİD, 29 Kasım’da el Bab’ın batısındaki Dana köyü yakınlarında TSK araçlarına saldırı düzenlemiş yaralanan Astsubay Muhammed Duran Keskin (28) ile Astsubay Kıvanç Kaşıkçı’yı (24) kaçırmıştı.

Adana nüfusuna kayıtlı Keskin ve Çanakkale nüfusuna kayıtlı Kaşıkçı’nın Rakka’da gizli bir sığınağa götürüldüğü iddia edildi. Yaralı askerlerin sağlığına kavuşmalarının ardından IŞİD hapishanelerine konulacağı iddia edilmişti.

Habertürk’ten Nurcan İnal’ın aktardığına göre, Hamza Tümeni Dış İşler Sorumlusu Eyüp Ahmet Ağa, 41 gündür IŞİD’in elinde bulunan 2 askerin cenazesinin teslim alındığını söyledi. Hamza Tümeni’nin 6 IŞİD’liyi de örgüte verdiği bildirildi. 2 askerin cenazesinin TSK birliklerine teslim edildiği öğrenildi. Hamza Tümeni’nin elinde yaklaşık 60 IŞİD’linin bulunduğu belirtildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT