1. HABERLER

  2. CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

  3. İhsanoğlu yorgunluktan Kemal Kılıçdaroğluna ne dedi?
İhsanoğlu yorgunluktan Kemal Kılıçdaroğluna ne dedi?

İhsanoğlu yorgunluktan Kemal Kılıçdaroğluna ne dedi?

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, seçim çalışmaları kapsamında bulunduğu Antalya’da, Kemal Kılıçdaroğlu’nun soyadını yanlış söyledi, karıştırdığı isim ise çok manidardı.

A+A-

Her defasında isminin yanlış söylenilmesiyle gündeme gelen Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, bu defa aynı hataya kendisi düştü. 

İhsanoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan 'Alemdaroğlu' diye bahsetti.

Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Antalya'da temaslarda bulunan Ekmeleddin İhsanoğlu,"Geçen yerel seçimde hangi partiye oy verdiniz?" şeklindeki bir soruya pot kırarak yanıt verdi.

"Bu kadar detaya girmek istemem. Ailem Demokrat Partili bir aile. Eşimin ailesi de aynı şekilde. Eşimin ailesi daha ileri noktada DP’yi kuran, Adalet Partisi’ni kuran ailelerden bir tanesi. Türkiye’de siyasi topografyada büyük değişiklik var. Bugünün durumunu 14 Haziran’a dönelim. 14 Haziran günü ne oldu?

YORGUNLUKTAN MAZUR GÖRÜN!

CHP Genel Başkanı Kemal Alemdaroğlu (Kılıçdaroğlu çok özür dilerim.Yorgunluğumu mazur görünüz) MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ikisi açıklama yaptılar. Biz anlaştık. Ortak aday üzerinden ismi söylediler. Bu çok önemli bir hadise. Çok önemli bir gelişme. CHP nedir? Türkiye’nin en eski partisi. Cumhuriyetin kurucusudur. MHP Türk milliyetçiliğinin partisidir. Bu iki siyasi partinin tabandaki kitlelere arasında bir uzlaşma başlamıştır. Bu iki lider bence siyasi ittifakın ötesinde tabandaki bu yaklaşmayı sağlayan, yaklaşmanın sayesinde tabandan olan bir uzlaşmanın ifadesi olarak bir isim etrafında anlaşabileceklerini isim arayışı bu 14 Haziran.

KARIŞTIRDIĞI İSİM MANİDAR!

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Kemal Kılıçdaroğlu'nun adını karıştırdığı isim de oldukça manidardı. İstanbul Üniversitesi'nin eski Rektörü ve Ergenekon davasının sanıklarından Kemal Alemdaroğlu, İhsanoğlu'nun üniversiteden ayrılmasının nedeni olarak basına yansımıştı. İhsanoğlu, üniversitede başörtülü kızların haklarını savunduğu için üniversiteden erken ayrıldığını açıklamıştı. İhsanoğlu'nun üniversitede kurduğu bilim masası da Kemal Alemdaroğlu tarafından kapatılmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT