1. HABERLER

  2. CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

  3. İhsanoğlu: Başbakan'ı tebrik ediyorum
İhsanoğlu: Başbakan'ı tebrik ediyorum

İhsanoğlu: Başbakan'ı tebrik ediyorum

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Levent'te bulunan Seçim Koordinasyon Merkezi'nde cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlarını değerlendirdi.

A+A-

İhsanoğlu, yaptığı kısa açıklamada, şunları söyledi:

"Sevgili arkadaşlar, iyi akşamlar. Hepinize teşekkür ediyorum. Sağolunuz, varolunuz. Bu kampanya boyunca hep bizi takip ettiniz. Büyük sıkıntılara, zahmetlere katlandınız. Onun için, her şeyden önce sizlere teşekkür etmek istiyorum. 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçları gayriresmi olarak açıklandı. Hemen hemen sona doğru gelindi. Bu sonuçlar arasında, yüzde 39-40 civarında oy aldığımız ortaya çıkmış bulunmaktadır. Bu çok önemli bir rakamdır. 

Çünkü 1 ay önce seçim kampanyasına başladığımızda, 'İhsanoğlu tanınmıyor, siyasetten anlamıyor' diyenlere ithaf olunur, yüzde 40'a yakın sonuç. O bakımdan, 'Bu yolda galip sayılır mağlup da', bir söz vardır. Ben bu seçim sürecinde bana destek veren bütün siyasi partililere ve gönüllüler ordusuna sonsuz teşekkür ve minnettarlığımı ifade etmek istiyorum. Bu seçime katılan diğer iki adaya sonuçların hayırlı olmasını diliyorum. Demokrasimiz için bu hayırlı bir netice olsun ve Sayın Başbakan'ı tebrik eder, başarılar dilerim. Sandığa gidip oy veren vatandaşlarımıza sonsuz şükran ve minnettarlığımı ifade ederim. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Sağolunuz arkadaşlar." 

Ekmeleddin İhsanoğlu, alkışlar arasında binadan ayrıldı.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT