1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Humeyni gibi dönmek istedi, Öcalan gibi gelecek!
Humeyni gibi dönmek istedi, Öcalan gibi gelecek!

Humeyni gibi dönmek istedi, Öcalan gibi gelecek!

Star yazarı Ersoy Dede, dünkü yazısında MİT’in yurt dışında yürüttüğü operasyonları değerlendirdi.

A+A-

Yazısının bir bölümünde MİT’e dış operasyon yetkisi veren yasa değişikliğine ilk FETÖ’nün karşı çıktığına dikkat çeken Ersoy Dede, “Düşünsenize bir sabah bir bakmışsınız, Fethullah Gülen İstanbul’da. Humeyni gibi gelecekti ama kısmet belki de Öcalan gibi gelir.” ifadesini kullandı.

Ersoy Dede, bugünkü yazısının bir bölümünde Milli İstihbarat Teşkilatı’nın yurt dışında FETÖ’ye yönelik yürüttüğü operasyonları değerlendirdi.

İşte Dede’nin yazısının ilgili bölümü:

Mit’in Kosova’dan 6 FETÖ’cüyü yakalayıp Türkiye’ye getirmesiyle yeni bir dönem başladı. Bakın MİT’e dış operasyon yetkisi veren yasa değişikliği ilk gündeme geldiğinde buna önce FETÖ itiraz etmişti biliyorsunuz. “Türkiye Muhaberat devleti oluyor” demişlerdi..

Devlet bu saçma sapan saldırılara kulaklarını tıkamış, gidip aralarında Muhasebeci Kenan’ın da olduğu Musul Konsolosluk baskınında DEAŞ’ın rehin aldığı 49 kişiyi tereyağından kıl çeker gibi bir operasyonla kurtartmıştı..

Şimdi bizim gördüğümüz Kosova’da FETÖ’nün 6 kritik adamı yakalandı. Bizim gördüğümüz diyorum çünkü özel operasyonlar dairesinin nasıl çalıştığını, hangi coğrafyalarda kimlerin ensesinde olduğunu falan bilmiyoruz. Belki de bu zamana kadar bambaşka operasyonlar da oldu fakat duymadık.

Düşünsenize bir sabah bir bakmışsınız, Fethullah Gülen İstanbul’da. Humeyni gibi gelecekti ama kısmet belki de Öcalan gibi gelir. Uçaktan bir video atarlar önce; “Fethullah Gülen Memlekete hoşgeldin..” (..)  “Ben ülkemi severim. Annem de Türk'tü. Eğer bir hizmet gerekirse yaparız…” Bu sözleri hatırladınız değil mi?.. Evet Öcalan’ın uçakta ilk söylediği sözlerdi bunlar.. Şimdi benzer bir tabloyu çok yakında yeniden göreceğiz sanırım..

Ve bu vesileyle firari FETÖ’cüler için bir de tavsiyem var.. Bakın geceleri öyle çamaşırlarınızla falan yatmayın. Zira baskın anında çekilen ilk kare fotoğraf, utanç tablosu gibi yıllarca basılıyor gazetelere.. Kosova deneyimini kendinize referans alın, geceleri takım elbiseyle sandalyede şekerleme yapın. Bir operasyon olursa yakışıklı çıkarsınız diye diyorum. Başkasına da yapmam bu kıyağı.. (...)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT