Zwolle şehrindeki bir restoranında düzenlenen silahlı saldırı sonucu, Türk kökenli 2 kişi hayatını kaybetti. Ölenlerin, Hollanda'da yerel medyada muhabirlik yapan 57 yaşındaki Hüseyin Torunlar ile restoran işletmecisi 62 yaşındaki ağabeyi Ali Torunlar olduğu açıklandı.

Türkiye'nin olası kara harekatı öncesi Rusya'dan skandal görüşme Türkiye'nin olası kara harekatı öncesi Rusya'dan skandal görüşme

MERMİLERİ BOŞALTIP, RESTORANDAN KAÇTI

Yaklaşık bir saat kadar restoranda bulunan saldırgan, yemek siparişi veren Hüseyin ve Ali Torunlar'a ateş etmeye başladı. Silahındaki tüm mermileri boşaltan saldırgan, olay yerinden kaçtı. Hüseyin ve Ali Torunlar, aldıkları kurşun yarası nedeniyle olay yerinde hayatını kaybetti.

ÇOĞU ÇOCUKTU, 100 KİŞİ BULUNUYORDU

Yemek saati olduğu için restoranda çoğunluğu çocuklar olmak üzere yaklaşık 100 kişi bulunuyordu. Bu nedenle silah sesi üzerine büyük bir panik yaşandı.

ZANLI TESLİM OLDU

2 Türk kardeşi öldüren zanlı, kısa bir sürenin ardından Deventer polis karakoluna teslim oldu. Polis, 32 yaşındaki zanlının tutuklandığını açıkladı. Öte yandan, öldürülen 2 kardeşin yıllardır Zwolle'deki birçok yerde restoran işlettiği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

BELEDİYE BAŞKANI: BU OLAY BENİ ÇOK ŞAŞIRTTI

Saldırı sonrası restorana gelen Zwolle Belediye Başkanı Peter Snijders, şaşkın olduğunu söyleyerek, "Burada bu tip aşırı bir şiddet olayı beklemiyorsunuz. Çalışanlar ve mevcut ziyaretçiler üzerinde çok fazla etkisi olan bu şiddet olayı beni çok şaşırttı. İhtiyacı olanlar için mağdur desteği sağlayacağız" dedi.

Belediye başkanı ve polis, görgü tanıklarına bilgi vermeleri çağrısı yaptı.