1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. HDP Eş Başkanı Temelli, miting kürsüsünden Öcalan'a selam gönderdi!
HDP Eş Başkanı Temelli, miting kürsüsünden Öcalan'a selam gönderdi!

HDP Eş Başkanı Temelli, miting kürsüsünden Öcalan'a selam gönderdi!

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Mersin'de düzenlediği seçim mitinginde Abdullah Öcalan'a selam gönderdi.

A+A-

Temelli, Afrin'den temizlenen terörsitlere de sahip çıkarak TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nı hedef aldı: 'Afrin’e girdiler, Afrin’in huzurunu, demokratik anlayışını yok ettiler.'

HDP, terör örgütü PKK ile ilişkisini ispatlayan delillere hergün yenilerini ekliyor. Mersin'deki mitingte konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, PKK elebaşı Abdullah Öcalan'a selam yolladı. Temelli şu ifadeleri kullandı:

"İktidar, Kürt sorunu çözülmesin diye savaş politikalarında ısrar ederken tecridi, savaş ve zulüm politikalarını Türkiye toplumuna dayatıyor. Bizim ise savaşa karşı ortak vatanda Demokratik Cumhuriyet fikriyatımız var. Selam olsun bu fikriyata, selam olsun Sayın Öcalan'a... Bu iktidar sadece Türkiye halklarına değil Kürt halkına, Suriye halklarına da zulmetti. Hala Suriye savaşından beslenme, İdlib’i koz olarak kullanarak Suriye’de çözümsüzlük üretme peşindeler. Afrin’e girdiler, Afrin’in huzurunu, demokratik anlayışını yok ettiler."

Daha dün Van 1. Ağır Ceza Mahkemesi, HDP-PKK arasındaki organik bağı tescil etmişti. Van'da yeniden görülen KCK ana davasında aralarında HDP'li eski Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya'nın da bulunduğu 13 sanığa verilen cezaların gerekçeli kararında mahkeme, HDP'li eski başkanın ve belediye yöneticilerinin PKK terör örgütünün hiyerarşik yapısı içinde yer aldığını vurgulamıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT