1. YAZARLAR

  2. Tuğçe İşini

  3. Hayaller gelecek, hayatlar karantina!
Tuğçe İşini

Tuğçe İşini

Eğitimci- Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Hayaller gelecek, hayatlar karantina!

A+A-

Pandemi pandemi pandemi. Tüm yaşantımızı durma noktasına getiren bu salgın bitmeyecek gibi duruyor. Yeni normal hayatımız nasıl olacak?

Bu yazımda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle biraz bu senenin kahraman gençlerine dikkat çekmek istiyorum.

Başta benim canım öğrencilerim olmak üzere tüm gençlerimizin bu buruk bayramını kutlarım. Buruk demekte ne kadar da haklıyım bütün yıl ders çalışmak için türlü yolları denerken ne kadar da yoruldular. Gençlerimiz hazinemiz elbette ki bu senenin küçük kahramanları.

Okuldu kurstu özel dersti gelecek kaygısıydı diye yorulup yıpranıp kendi yaşantılarına bir yol çizmek isterken bir de üstüne hop pandemi!

Okul yok arkadaş yok, kurs yok, parkta yürüyüş bile yok. Bir teknoloji kutusuna sığmaya çalışan hayatlara merhaba. Üstelik okullar tamamen kapandı yeni dönemde açılacak, gitti bizim güzel mezuniyet gecesi balosu, kep atma töreni, unutulmaz bir hatıra bırakan lise hayatının en güzel anılar albümü ama olsun bizim çocuklarımız gençlerimiz bunun da üstesinde gelir. Üstelik üniversite sınavında sonra ki süreci düşününce hep içlerini ferah tutacaklar umarım bu salgın en kısa zaman da biter de hayallerinin en güzel üniversite anılarına imza atarlar.

Bu süreç bize olduğu kadar gençlerimize de elimizde olanların kıymetini anlama fırsatı verdi. Pırlanta gibi gençlerimiz bu bayramın en büyük alkışını hak ediyor.

Bu yaşam sabır mücadelesini toplum sağlık mücadelesinin içinde gelecek planı yapan maskeli yaşama alışmaya çalışan tüm öğrencilerim gözlerinden öperim. İhtiyaç duyduğu kudret damarlarında ki asil kanda mevcuttur.

Sevgiler…


SOSYAL MEDYADA TAKİP İÇİN;

İnstgram.com/tugce_isini

Twitter.com/tugce_isini

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT