1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 'Harekât 48 saat içinde başlayacak'
'Harekât 48 saat içinde başlayacak'

'Harekât 48 saat içinde başlayacak'

Suriye'deki Türkiye destekli gruplardan 'Suriye Ulusal Ordusu'na yakın kaynaklar, Fırat'ın doğusuna yönelik askeri harekâtın 48 saat içinde başlayacağını bildirdi.

A+A-

Azez merkezli 'Suriye Ulusal Ordusu'na bağlı yayın yapan internet siteleri, Türkiye’nin Fırat'ın doğusuna yönelik saldırısının 48 saat içinde başlayacağını belirtti.

PeyamaKurd'da yer alan haberde ise operasyonla ilgili ayrıntıları paylaşan Suriye Ulusal Ordusu’na bağlı kaynaklar, harekâtın ilk olarak Tel Abyad'dan başlayarak yayılacağını belirttiler. Kaynaklara göre bölgeye sevkedilecek Türk askeri birlikleri, çok sayıda mayın temizleme aracı ve mayınlar konusunda deneyimli özel kuvvet personeli içeriyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün yaptığı konuşmada "Hazırlıklarımızı yaptık, harekat planlarımızı tamamladık. Gereken talimatları verdik. Kararı verilen ve süreci başlamış olan barış pınarlarının önünü açma ihtimali belki bugün belki yarın kadar yakın. Hem karadan hem de havadan bu harekatı yöneteceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurları da Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi'nin karşısında bulunan Ayn el Arab sınırında elleri tetikte hazır bekliyor. Fırtına obüslerin namlularının teröristlere çevrildiği ve mevzi kazma çalışmaları yapıldığı öğrenildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT