1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hamit Kocabey'in istifasının ardından HSK'nın yeni üyesi Havvanur Yurtsever oldu
Hamit Kocabey'in istifasının ardından HSK'nın yeni üyesi Havvanur Yurtsever oldu

Hamit Kocabey'in istifasının ardından HSK'nın yeni üyesi Havvanur Yurtsever oldu

HSK üyeliğinden istifa eden Hamit Kocabey'den boşalan yeri için Meclis'te gizli oylama gerçekleştirildi. HSK üyeliğine oylama sonucunda Avukat Havvanur Yurtsever seçildi.

A+A-

Hâkim ve Savcılar Kurulu'nda Hsk üyeliğinden istifa eden Hamit Kocabey'den boşalan üyelik için Meclis'te seçim yapıldı. Kura sonucunda HSK üyeliğine Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Havvanur Yurtsever seçildi.

HSK'ya Hamit Kocabey'in yerine Havvanur Yurtsever seçildi

3 ADAY BELİRLENMİŞTİ

TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyon, Hakimler ve Savcılar Kurulunda (HSK) boşalan bir üyeliğe TBMM kontenjanından yapılacak seçim için üç aday belirlenmişti. 24 aday adayı arasından, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Havvanur Yurtsever, Maliye Bakanlığı Muhakemat Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Timur Borahan ve Avukat Mustafa Halit Çelik'in aday olarak seçildiği öğrenildi.

HAVVANUR YURTSEVER KİMDİR?

Havvanur Yurtsever, 1972 yılında Ankara'da doğdu. Aslen Selanik göçmeni olup Samsunlu olan Yurtsever, 1996 yılında İ.Ü. Hukuk Fakültesini bitirdi.

1997 yılında kurduğu hukuk bürosunda Serbest Avukatlık yaptı. Hukukçular Derneği, Uluslararası Hukukçular Birliği ve Hukuk Üstünlüğü Platformunda Yönetim ve Denetim Kurulu üyeliklerinde bulundu. 2008 yılında AK Parti Zeytinburnu İlçe teşkilatında Yönetim Kurulu Üyeliği ve son dönemde İlçe Başkan Yardımcılığı, Dış İlişkiler Birim Başkanlığı görevinde bulundu. Havvanur Yurtsever, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeliği, Zeytinburnu Belediyesi Meclis üyeliği ve Hukuk Komisyonu Başkanlığı ve Zeytinburnu Belediye Meclisi 2. Başkan vekilliği görevlerini yürütüyor. Yurtsever, evli ve 3 çocuk annesidir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT