1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Halep'teki saldırılarda 2 günde 67 kişi öldü!
Halep'teki saldırılarda 2 günde 67 kişi öldü!

Halep'teki saldırılarda 2 günde 67 kişi öldü!

Suriye'de rejim ordusunun Halep'te muhaliflerin kontrolündeki bölgelere 2 gündür düzenlediği hava saldırılarında 67 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi.

A+A-

Suriye ordusunun Halep'te muhaliflerin kontrolünde olan bölgelere dünden bu yana düzenlediği hava saldırılarında 67 kişinin öldüğü bildirildi.

Anadolu Ajansı muhabirinin Halep'te sahra hastanesi yetkililerinden aldığı bilgiye göre, orduya ait helikopterin dün Halep'te muhaliflerin kontrolündeki Meşhed mahallesine düzenlediği saldırıda 45, bugün kentin Şear, Kelese ile Salihin mahallesine düzenlediği saldırılarda ise 22 kişi öldü, 30 kişi yaralandı.

Rejimin Halep'te muhaliflerin kontrolünde sivillerin yaşadığı bölgelere dünden bu yana yoğun bir şekilde saldırdığını kaydeden yetkililer, birçok sahra hastanesinin acil kan ve tıbbi malzemeye ihtiyaç duyduğunu aktardı.

Sivil savunma yetkilileri de saldırılarda çok sayıda yerleşim yerinin yıkıldığını, ekiplerin enkaz altındakilere ulaşmaya çalıştığını söyledi.

Kentteki hayat şartlarının kötü olduğunu, halkın saldırılar nedeniyle yeniden güvenli bölgelere kaçmaya başladığını vurgulayan yetkililer, rejimin hava saldırıları nedeniyle bazı yerlerde enkaz kaldırma çalışmalarının sağlıklı yürütülemediğini bildirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT