Detail Haber, 15 Temmuz 2014'te kuruldu.

Gündem, Politika, Spor, Magazin, Kültür ve Sanat, Dış Haberler ve diğer tüm kategorilerde güncel haber sunmak ve internet kullanıcısının habere ulaşmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş Türkiye'nin en büyük bağımsız haber sitesidir. 

BÜYÜK İLKELERİMİZ

Bağımsızlık: Haber sitemizde yayınlanan haberlere konu olan olaylara veya haberlerde adı geçen kişilere tam bir bağımsızlık içinde yaklaşmaktayız.

Hızlı Habercilik: Detail Haber, yayıncılık anlamında "hızlı haberciliği" kendine ilke edinmiştir. Haberi hızlı bir şekilde okura sunmak için yayıncılık yapılmaktadır.

Doğru Habercilik: Detail Haber'in okurlarına sunduğumuz haberlerin içeriğinin "iyi haber / kötü haber", "müjdeli haber / kara haber" olmasından uzak kalıyoruz. Haberi sunarken, okura "şimdi sevinmelisin" veya "şimdi üzülmesin" havası ile yaklaşılmıyor; sadece gerçeği, sadece olanları, sunuyoruz.

DETAIL HABER'İN DETAYLI YAYIN İLKELERİ

1- Detail Haber, haberciliğin amaç, işlev ve gerekliliklerinin, reklamcılık ve halkla ilişkiler faaliyetlerinden farklı olduğunun altını çizer. Haber kaynaklarına olduğu gibi PR ve reklam şirketlerine de gazetecilik ilkeleri çerçevesinde adil ve şeffaf şekilde yaklaşılır. 

2- Yazar, karikatürist ve muhabirler başta olmak üzere editoryal kadroda görev alanlar, sosyal, bilimsel ve sanatsal amaçlı ücretsiz kampanyalar ve haber sitelerinin tanıtımı dışında reklamlara çıkamaz; bu yolla maddi çıkar sağlayamazlar. 

3- Editoryal kadroda görev alanların reklam, tanıtım ve pazarlama amaçlı olmayan etkinliklere ücret karşılığı katılabilmeleri Detail Haber yönetiminin iznine bağlıdır. Ancak bedel aldıkları sosyal etkinlikleri haber ya da yazı konusu yapamazlar. 

4- Haber, reklam ve halkla ilişkiler servisleri birbirlerinden bağımsız çalışır. Editoryal kadro haberle ilgili olmadığı sürece, reklam ve halkla ilişkiler faaliyetlerine karışmaz; PR ve reklam servisleri de haber içeriğine, zamanlamasına müdahale edemez. 

5- Tanıtıcı reklamlar (advertorial), reklam olduğu okuyucu tarafından rahatlıkla görülebilecek yer ve büyüklükte açıkça belirtilerek yayınlanır. Tanıtıcı reklamları haberciler hazırlamaz. Habercilerin hazırladığı sektör sayfalarının içeriğinde belli bir ürünün satış ve pazarlamasına destek mahiyetinde ifadeler yer alamaz. 

6- Teknoloji, otomotiv sanayi ve diğer sektörlerle ilgili haber hazırlanırken okurun (dolayısıyla tüketicinin) hakları ve bilgilendirilmesi ön planda tutulur. Uzman gazeteciler, ürün, şirket ve markalar hakkında yazarken aralarında ayrım yapmaz.

Detailhaber.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na  %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.