1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. GTO'da Yıldırım-Teymur heyecanı
GTO'da Yıldırım-Teymur heyecanı

GTO'da Yıldırım-Teymur heyecanı

Gaziantep Ticaret Odası’nda heyecan dorukta. Tuncay Yıldırım-Mehmet Hilmi Teymur güçlerini birleştirirken, inşaatçılar Sıtkı Severoğlu-Turgut Ercan ikilisini aday olarak gösterdi. Tuncay Yıldırım'ın seçime favori olarak girdiği öğrenildi.

A+A-

Gaziantep Ticaret Odası’nda heyecan dorukta. Tuncay Yıldırım-Mehmet Hilmi Teymur güçlerini birleştirirken, inşaatçılar Sıtkı Severoğlu-Turgut Ercan ikilisini aday olarak gösterdi. Tuncay Yıldırım'ın seçime favori olarak girdiği öğrenildi.

Geçtiğimiz hafta meclis üyeliği ve meslek komitesi seçimlerini yapan Gaziantep Ticaret Odası'nda, yarın da yönetim kurulu ve meclis başkanlık divanı için seçim yapılacak. Seçimde iki liste yarışacak.

YARIŞA İKİ LİSTE İLE GİRİLECEK

3 Nisan Salı günü gerçekleşen seçim sonrasında, Gaziantep Ticaret Odası'nın yeni meclis üyeleri belli olmuştu. 105 kişilik yeni meclis, ilk toplantını yarın saat 14.00'da yapacak. Meclisin ilk gündem maddesi ise, meclis başkanlık divanı ve yönetim kurulu seçimi olacak. Saat 17.00'a kadar sürecek olan seçimde, üyeler GTO'nun yeni dönemini oylayacaklar. Tuncay Yıldırım-Mehmet Hilmi Teymur ikilisi, Sıtkı Severoğlu-Turgut Ercan ikilisine karşı yarışacaklar.

GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİLER

Kongre önce en önemli gelişme Tuncay Yıldırım ve Mehmet Hilmi Teymur'un güçlerini birleştirmesi ile gerçekleşti. GTO seçimine yaklaşık bir yıldır hazırlanan ve kendi grubundan tek liste ile seçilen Tuncay Yıldırım, beklendiği gibi adaylığını açıkladı. Meclis seçiminde mevcut Başkan Beyhan Hıdıroğlu'nun mağlup edip meclise giren ve bir anda dikkatleri üzerine çeken Mehmet Hilmi Teymur'un adı da meclis başkanlığı için geçiyordu. Tuncay Yıldırım ve Mehmet Hilmi Teymur güçlerini birleştirip, seçime birlikte girme kararı aldı. Yarınki seçimde, Yıldırım başkan, Teymur ise meclis başkan adayı olarak yarışacak.

İNŞAATÇILAR KARARINI VERDİ

Tuncay Yıldırım'ın karşısına kimin aday olacağı merakla beklenirken, mecliste bulunan 3 inşaat grubu birleşip aday çıkardı. İnşaatçılar Sıtkı Severoğlu'nun başkan, Turgut Ercan'ın da meclis başkan adayı olması konusunda mutabakata vardı. Severoğlu-Ercan ikilisi seçim çalışmalarına başlarken, yönetim kurulu listesini oluşturuyorlar.

TUNCAY YILDIRIM 1 YILDIR SEÇİME HAZIRLANIYOR

GTO kulislerinden alınan bilgiye göre, Tuncay Yıldırım-Hilmi Teymur ikilisi seçime favori olarak giriyorlar. Özellikle Tuncay Yıldırım'ın seçime bir yıldır hazırlanması nedeniyle, 41 grubun büyük çoğunluğu üzerinde ağırlığı bulunduğu öğrenildi.

Yıldırım'ın da, bu nedenle seçim kazanmaktan ziyade, GTO'yu ayağa kaldıracak bir yönetim kurulu oluşturma çabası içerisinde olduğu belirtiliyor. Yıldırım'ın, yönetime daha çok genç ve GTO'ya katkı sağlayacak isimleri almayı planladığı, bu bağlamda önemli görüşmeler gerçekleştirdiği ifade ediliyor.

PROTOKOL NE DÜŞÜNÜYOR?

GTO seçimi için cuma ve cumartesi günü önemli gelişmeler yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Tuncay Yıldırım- Mehmet Hilmi Teymur ikilisi, Meclis üyeleri çoğunluğunun yanı sıra, kent dinamiklerinin de desteğini almayı başardı. Mehmet Hilmi Teymur'un Ak Parti İl Başkan Yardımcısı olması nedeniyle, şehir protokolünden destek aldığı öğrenildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT