1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. GTO'da işlem tamam! İşte kazanan
GTO'da işlem tamam! İşte kazanan

GTO'da işlem tamam! İşte kazanan

Gaziantep Ticaret Odası'nda yönetim kurulu başkanı ve meclis başkanı belli oldu.

A+A-

Gaziantep Ticaret Odası’nda seçim sonucu belli oldu. Tuncay Yıldırım Mehmet Hilmi Teymur birlikte girdiklerini seçimden zaferle ayrıldı. Tuncay Yıldırım Yönetim Kurulu Başkanı, Mehmet Hilmi Teymur’da Meclis Başkanı oldu. Her iki başkan ilk açıklamasında “Gaziantep kazandı, GTO kazandı. Elele verme, bir ve beraber olma zamanı” dedi.

Gaziantep Ticaret Odası’nda merakla beklenen yönetim kurulu ve meclis başkanlık divanı seçimleri yapıldı. Seçimden zaferle ayrılan isim, Tuncay Yıldırım ile Mehmet Hilmi Teymur oldu. 105 üyenin tamamının katıldığı seçim GTO’da heyecanı en üst seviyeye çıkardı.

YILDIRIM 15 OY FARK ATTI

Yaklaşık bir yıldır GTO seçimlerine hazırlanan ve meclis seçimlerinin ardından bir anda en güçlü aday durumuna gelen Tuncay Yıldırım ile Sıtkı Severoğlu başkanlık için yarıştı. Seçime favori olarak giren Yıldırım, beklendiği gibi seçimden zaferle ayrıldı. Yıldırım 60 oy alırken, Severoğlu ise 45 oyda kaldı. Rakibine 15 oy fark atan Tuncay Yıldırım Gaziantep Ticaret Odası Başkanı oldu. GTO’nun genç başkanları arasına adını yazdıran Tuncay Yıldırım, tebrikleri kabul etti.

MECLİSTE TEYMUR FARKI

Meclis Başkanlığı seçiminde de kazanan isim Mehmet Hilmi Teymur oldu. Turgut Ercan ile yarışa giren Mehmet Hilmi Teymur, seçimin ardından kazanan isim oldu. 68 oy alan Teymur, 37 oy alan Ercan’ı geçip GTO Meclis Başkanı oldu. TOBB delegeliğinde Tuncay Yıldırım ve Mehmet Hilmi Teymur’un listesi 66-39, disiplin kurulunda da 71-34 kazandı. 

BİRLİK BERABERLİK ZAMANI

Seçim sonuçlarının belli olmasının ardından, meclis salonunda büyük sevinç yaşandı. Tuncay Yıldırım ve ekibi tebrikleri kabul ederken, Sıtkı Severoğlu ile de birlik beraberlik pozu verildi. Yıldırım ve Teymur, Severoğlu centilmence yarışından dolayı kutlarken, “Kaybeden yok, Gaziantep Ticaret Odası kazandı” mesajı verdiler.

KAZANAN GTO OLDU

Tuncay Yıldırım ve Hilmi Teymur daha sonra basın mensuplarının karşısına geçti. Teymur, Gaziantep Ticaret Odası’nı hak ettiği noktaya taşıyacaklarını söyledi. Teymur, “Bu seçimin kazananı yok. Gaziantep kazandı, Gaziantep Ticaret Odası kazandı. Bunudan sonra elele verip, GTO’yu hak ettiği noktaya taşımaya çalışacağız” dedi. Tuncay Yıldırım ise, yaklaşık bir yıldır yogun bir seçim süreci yaşadıklarını söyledi. Yıldırım, “Gaziantep Ticaret Odası, bu ülkenin en önemli STK’larından birisi. Bölgeye ve ülkeye yön veren bir oda. Bu odaya layık olmak için elele çalışacağız. Kaybeden yok, kazanan GTO. Allah nasip etti, ben ve ekibim seçimden galip ayrıldık. Ama kazanan Gaziantep oldu” diye konuştu.

BÜYÜK HEYECAN

Gaziantep kamuoyunun büyük merakla beklediği GTO seçimleri tamamlandı. Geçtiğimiz hafta büyük sürprizlere sahne olan meclis ve meslek komite üyeliği seçimlerinin ardından sandık başına giden GTO meclis üyeleri odanın yeni yöneticilerini belirledi.  Günlerdir büyük bir heyecanla devam eden liste çalışmaları sonrası yapılan seçimlerde yine büyük heyecan ve çekişmeye sahne oldu. Seçim öncesi favori gösterilen Tuncay Yıldırım, oy kullanan 105 üyenin 60’ının oyunu alarak yeni dönem yönetim kurulu başkanı seçilirken, rakibi Sıtkı Severoğlu 45 oyda kaldı.

Aynı seçimde meclis başkanlık divanı, içinde listelerini üyelerin oyuna sunan adaylardan Mehmet Hilmi Teymur 68 oy alırken, rakibi Turgut Ercan 37 oy alabildi. TOBB üst kurul delegeliği ve Oda Disiplin Kurulu seçimlerinde de üyeler Tuncay Yıldırım ve Hilmi Teymur’un listelerine oylarını kullandı. TOBB delegeliği seçiminde Tuncay Yıldırım’ın listesi 66 oy alırken, Sıtkı Severoğlu’nun listesi 39 üyenin oyunu alabildi.  Disiplin Kurulunda ise Yıldırım’ın listesi 71, Severoğlu’nun listesi ise 34 oy aldı.

SEÇİM ÖNCESİ BİRLİK MESAJI

Gaziantep Ticaret Odasının seçiminde adaylar üyelerden önce odaya gelerek meclis üyelerini tek tek kapıda karşıladılar. Sıtkı Severoğlu ve Tuncay Yıldırım ile Hilmi Teymur ve Turgut Ercan, birlikte dostluk mesajı verdi.  Basın mensuplarına poz veren adaylar, "kim kazanır veya kaybederse, ondan sonrası Ticaret Odasında görevini sürdürür. Amaç odanın menfaatleridir" diye konuştular. 

YÖNETİM KURULU:

Tuncay Yıldırım

Uğur Acıoğlu

Mehmet Tatar

Yılmaz Duman

Sinan Bay

Mustafa Eryoldaş

Kemal Delioğlu

Mehmet Kavsara

Ömer Işık

Kerim Akdoğan

Ömer Özgüzükara

MECLİS BAŞKANLIK DİVANI

Mehmet Hilmi Teymur

Mehmet Dal

Abdullah Çelebi

Mithat Tümer

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT