Avrupa'da çektiği YouTube videolarıyla bilinen fenomen Mesut Can Eray'ın bir sokak röportajı sırasında genç kızın dekoltesini göstererek "Abdest bozuyorsun" şeklindeki sözleriyle ilgili harekete geçildi. Viyana polisi olayla ilgili soruşturma başlattı.

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde çektiği videolar ve özellikle cinsellikle ilgili sorularıyla tanınan fenomen Mesut Can Eray'ın yaptığı bir sokak röportajında genç bir kadının giyimine yönelik sözleri gündem oldu. Çok sayıda kişi Eray'a tepki gösterdi.

"BÖYLE ABDESTİ KAÇIRIYORSUN"

Eray, Viyana'da yoldan çevirdiği bir kadına "Önünü dön, yakına gel bakayım" dedikten sonra, "Ya aile var burada utanmıyor musun? Böyle giyiyorsun insanların abdestini kaçırıyorsun. Ben mesela buraya abdestli geldim, abdestim kaçtı. Böyle giydiğin için. İnsan üstüne bir şey giyer. Harbiden çok terbiyesiz terbiyesiz şeyler yapıyorsunuz." ifadelerini kullandı. Genç kadının Türkçe bilmediği için hakaretleri anlamadığı ve Eray'a gülümseyerek yanıt verdiği görüldü.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

MİT'ten Suriye'de nokta operasyon MİT'ten Suriye'de nokta operasyon

Videonun sosyal medyada yayılmasının ardından çok sayıda kişi Eray'ın yaşadığı ülkede bulunmasını ve hakaret ettiği için yargılanmasını talep etti. Viyana polisi, videoyu paylaşan bir hesaba yanıt verdi ve konuyla ilgili harekete geçtiklerini söyledi. Viyana Polis Departmanı'na ait resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Bilgiler sorumlu polis karakoluna iletildi." denildi.