1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Genç avukattan anlamlı kitap çalışması: Stajyer Avukatlara ve Avukatlara Pratik Bilgiler
Genç avukattan anlamlı kitap çalışması: Stajyer Avukatlara ve Avukatlara Pratik Bilgiler

Genç avukattan anlamlı kitap çalışması: Stajyer Avukatlara ve Avukatlara Pratik Bilgiler

Gaziantep Barosu'na kayıtlı Yazar ve Avukat Kevser Oyucu'nun, "Stajyer Avukatlara ve Avukatlara Pratik Bilgiler" adlı kitabı yayınlandı.

A+A-

DETAILHABER.COM - HABER MERKEZİ
Gaziantep Barosu'na kayıtlı Yazar ve Avukat Kevser Oyucu, "Stajyer Avukatlara ve Avukatlara Pratik Bilgiler" adlı kitap çalışması yayımlandı. Avukat Oyucu'nun kitabı avukatlara ve mesleğe yeni başlayan avukatlara yönelik olduğu belirtildi.

“Stajyer Avukatlara Ve Avukatlara Pratik Bilgiler” kitabı hakkında bilgi;

Hukukun başlangıcı medeniyetin oluşumuna yakın bir şekilde ortaya çıkmıştır. M.Ö. 3000'lerde  Antik Mısır hukuku, medeni kanunlar içeren ve yüksek olasılıkla 12 levhaya bölünmüş kitaplardan oluşmuştur.

Hukuk, M.Ö. den bu yana her coğrafi konumda uygulama alanı bulmuş ve bulmaya da devam etmektedir. Ülkemizin de bir hukuk devleti olması, hukukun zamanla gelişmesi ve değişkenlik göstermesi itibariyle de değişimlere ayak uydurarak uygulama alanı bulmaktadır.

Hukukun, adaletin sacayağı olan avukatlar, bu değişim ve gelişimlere ayak uydurarak kendi bilgilerini sürekli güncellemek zorundadır. Avukatların mesleğini icra ederken ihtiyaç duyduğu şey, şüphesiz ki bilgidir. Bilginin yanında, avukat beceri, yetenek ve tecrübelerini de ortaya koymalıdır. Kitabın içeriğine bakıldığı zaman, avukatların meslek hayatı içerisinde karşılaşabilecekleri davalar, dosyalar, danışmanlıklar vb. hukuki süreçlerde yol gösterici nitelikte bir el kitabıdır.

Yazar kitapta Özel Hukuk, Kamu Hukuku ve Karma Hukuk açısından 3’lü bir ayrıma gitmiş ve kitabın bünyesinde 45 tane konu başlığı altında kısa ve pratik halde gerekli olan bilgilere, sonunda ise yol gösterici nitelikte notlara yer vermiştir. Yazarın kitabında yapmış olduğu ayrımın en önemli amacı, meslektaşlarının hangi alana ilgisi olduğunu ve ilgi alanlarına giren konularla ilgili genel açıdan bilgi vererek hukuki süreçlerdeki iş ve işlemlerine yoğunlaşmalarını sağlamaktır.

Yazar ve Avukat Kevser Oyucu'nun mesleğe bakış açısı ise, mesleğini en iyi şekilde idame etmek, meslektaşlarıyla birlik halinde hukuku en iyi seviyeye taşımaktır.

KİTABI SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN.

unnamed-(1).jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT