1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Gazze'de son durum
Gazze'de son durum

Gazze'de son durum

Gazze'den son dakika haberleri... İsrail'in karadan ve havadan vurduğu Gazze Şeridi'nde yaşanan tüm detaylar detailhaber.com'da bulabilirsiniz.

A+A-

İSRAİL'in kara harekatı başlattığı Gazze Şeridi'nden son dakika haberleri...

İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısının 271'e yükseldi, yaralı sayısı ise 2 bin 50 olarak açıklandı. İsrail ise Türkiye'yle diplomatik ilişkileri düşürme kararı aldı.

GAZZE'Yİ CANLI OLARAK İZLEYİN

17.34- İsrail ordusu yeni saldırılara hazırlanıyor. İsrail'in Gazze sınırındaki bölgelerinde İsraillileri uyarmak için sirenler çalmaya başladı.

israil-1.jpg

GAZZE'DE ÖLÜ SAYISI GİDEREK ARTIYOR

17.25- Gazze Sağlık Bakanlığı Sözcüsü: Saldırılarda 271 kişi öldü, 2050 kişi yaralandı. 

16.57- Filistin Lideri Mahmud Abbas ile Cumhurbaşkanı Gül ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantıda iki lider uluslararası camiaya 'kalıcı barış için' çağrı yaptı. 

16.50- Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komitesi: Gazze'de evleri hasar gördüğü veya yıkıldığı için barınma ihtiyacı olan 96 bin 400 kişi var. Gazze'de ölüme ve yaralanmaya şahit olan veya evini kaybeden 57 bin 900 çocuğun psikolojik desteğe ihtiyacı var. 

16.45- Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Filistin Devlet Başkanı ve İsrailCumhurbaşkanı Şimon Peres'le telefonla konuştu. Papa, endişelerini dile getirdi ve düşmanlığın bitmesi için çağrıda bulundu.

16.38- Al Jazeera'nın iddiasına göre, Gazze saldırılarında ölü sayısı 267 oldu.

16.30- Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas iki günlük ziyaret için Türkiye'ye geldi. Abbas, Erdoğan ve Gül ile Gazze'deki operasyonu görüşecek.

15.50- Fransa Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama: Harekatı endişeyle karşılıyoruz, İsrail'i ölçülü hareket etmeye çağırıyoruz. Sivillerin korunması esastır.

15.30- İsrail ordusu kara harekatında öldürülen Filistinli sayısının 17 olduğunu açıkladı. 13 Filistinli'nin ise gözaltına alındığını duyurdu.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'DAN İSRAİL'E ZEHİR ZEMBEREK YANIT

14.50- İsrail'in adımlarının ardında üç çocuk konusu falan yok, yalan, çünkü çocukları en iyi öldürmesini bilen İsrail'dir. Bunu ben daha önce Davos'ta söylemiştim. O zaman da sahilde çocukları vurmuştu, bu kez de aynısı oldu. Benim çağrım İslam dünyasına, tavrımızı net olarak ortaya koymadığımız sürece olaylar devam edecektir.

İsrail, El Fetih ve Hamas birleşmesini engellemek istiyor. İsrail, Hamas'ı Mısır görüşmelerinden dışlamak istiyor. İsrail barışı tehdit eden bir ülkedir. Hiçbir azaman barış yanlısı olmadı. Zulmetmiştir, edecektir. Ben bu görevde olduğum sürece İsrail ile olumlu şeyler düşünmem. BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN İSRAİL AÇIKLAMALARININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

14.30- Gazze'ye kara saldırısının başlamasının ardından kuzey ve güney yönlerinde 1.5 kilometre ilerleyen İsrail ordusu, bu bölgelerde siper kazarak mevzilenmeye başladı.

 CUMHURBAŞKANI GÜL'DEN İSRAİL'E UYARI

14.10- Özellikle İsrail'in bu kural tanımaz saldırganlığı sadece Filistin'de değil, dünyanın her tarafında da nefret tohumlarını saçmakta ve dünyanın radikalleşmesinde İsrail'in çok büyük sorumluluğu olmaktadır. Bir taraftan yaşanan insanı acılar, bir tarafta zulüm ve saldırganlık.. Bir an önce durması gerekir. Bugün öğleden sonra BM Güvenlik Konseyi toplanacak. Güvenlik Konseyini, çok acil şekilde İsrail'in saldırganlığını durdurmaya dair çok kuvvetli bir tedbir ve açıklama yapmaya davet ediyorum. CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL'ÜN İSRAİL AÇIKLAMALARNIN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

13.30- Gazze'de tek taraflı değil, müzakere edilmiş kalıcı bir ateşkese ihtiyacımız var. Türkiye herkes sessiz kalsa da İsrail'in bu zulmüne karşı sessiz kalmayacaktır. 

12.55- İsrail uçakları, Şucaiye'de Cundiye ailesine ait evi bombaladı. aynı bölgede top mermisi bombardımanı yoğunlaşıyor.

12.50- Beyt Hanun'da top mermisi bombardımanı sonucu 3 kişi öldüğü ileri sürüldü.

12.20-HAMAS SÖZCÜSÜ MÜŞİR MASRİ: Netanyahu hava saldırılarının hedefe ulaşamamasından sonra kara harekatını başlatmakla gerçek bir maceraya adım atmış oldu. Filistin direnişinin saldırılara karşı koymak için hazır olduğuna güveniyoruz. Mısır’ın ateşkes teklifi Abbas’ın talimatıyla gelmişse bu tüm Filistinlilerin hayal kırıklığına uğratır.

GÜNCELLENECEK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT