1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gaziantep'teki o tarikatın yurdu kaçak yapıymış! Skandal ötesini Valilik açıkladı
Gaziantep'teki o tarikatın yurdu kaçak yapıymış! Skandal ötesini Valilik açıkladı

Gaziantep'teki o tarikatın yurdu kaçak yapıymış! Skandal ötesini Valilik açıkladı

Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde bulunan ve 9 yaşındaki çocuğa taciz olayıyla gündeme gelen  dini eğitim kurumunun kaçak olduğu ortaya çıktı.

A+A-

Gaziantep Valiliği Oğuzeli İlçe Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamayı servis etti. Açıklamada eğitim verilen yerin kaçak olarak faaliyet yaptığı belirtildi.

İŞTE AÇIKLAMA:

"Oğuzeli İlçesi Körkün mahallesinden 22.06.2019 günü müracaatta bulunan H. K. isimli şahıs, torunu B. E. K.'a, cinsel istismarda bulunduğu ihbarında bulunmuştur. Konu ile ilgili yapılan incelemede şüpheli E.K. ivedilikle gözaltına alınarak gerekli adli tahkikat tamamlanmış ve çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Olayın geçtiği yerle ilgili yapılan araştırmada; eğitim verilen yerin kaçak olarak faaliyet sürdürdüğü, yaz döneminde kullanıldığı, çocukların barınma ve iaşe işlemlerinin yürütülmesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden talepte bulunulmadığı ve diğer resmi kurumlardan alınmış herhangi bir izinlerinin olmadığı belirlenmiştir. Mülki amirin onayıyla, ilgili kurumlar, öğrencileri ailelerine sorunsuz bir şekilde teslim edilmesini sağlamış ve bahse konu bina mühürlenerek faaliyetine son verilmiştir.

Olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam etmekte olup, üzücü olayın konusu hassasiyetle takip edilmektedir." 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT