1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gaziantep’teki laboratuvar ihalelerinde anlaşma mı var?
Gaziantep’teki laboratuvar ihalelerinde anlaşma mı var?

Gaziantep’teki laboratuvar ihalelerinde anlaşma mı var?

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’nde yapılan laboratuvar ihalelerinde anlaşmamı var? İhale muamması…

A+A-

DETAILHABER.COM - ANALİZ HABER
Detail Haber’in haberi üzerine Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’ndeki yaklaşık olarak 35 – 40 milyon TL değerindeki Laboratuvar ihalesini Kamu İhale Kurumu iptal edilmişti.

İhale ile ilgili kamuoyu şu soruların cevabını arıyor;

- İhaleye itiraz eden Zen Tıp firmasının, ihaleye itiraz ettiği ürünlerle ilgili bir bayiliği var mı?

- Söz konusu Zen Tıp firmasının mevcut işi yapan ve bu ihale neticesinde ihaleyi kaybetmiş gözüken Güney Tıp firmasıyla organik bir bağı var mı?

- Zen Tıp firması, mevcut içeride bulunan Güney Tıp firmasının ihaleyi kaybetme ihtimaline karşı tedbir amaçlı mı bir itirazda bulundu?

- Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ihalenin Kamu İhale Kurumu (KİK) tarafından iptaline neden olduğu belirtilen Elektronik Kamu Alımları Platformu’na (EKAP) yüklenmesi idare tarafından unutulan zeyilnameyi bilinçli bir şekilde mi EKAP sistemine yüklemeyi unuttular?

- Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından değişiklik yapılan husus zeyilname düzenlenmek süratiyle EKAP üzerinden sisteme yüklenip tüm katılımcıların görmesini sağlamak varken, neden doküman alanlara EKAP üzerinden bildirim yolu seçilmiştir.

- Gaziantep Sağlık İl Müdürlüğü’ndeki laboratuvar ihalesine giremediğini iddia edip itiraz eden Zen Tıp firması Sağlık İl Müdürlüğü’ndeki ihaleden sonra yapılan Halk Sağlığı Müdürlüğünün laboratuvar ihalesine neden iştirak etmedi?

- Gaziantep bölgesinde laboratuvar ihaleleri hangi el tarafından ayarlanmaktadır. Firmalar arasında bir paylaşım ve anlaşmamı söz konusu?

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT