1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gaziantep’te yine ihale muamması
Gaziantep’te yine ihale muamması

Gaziantep’te yine ihale muamması

Gaziantep’te yine ihale muamması yaşanıyor. Bunlara bir örnek ise Acıoğlu Piza Yemek ve İkram Organizasyonu’nun sahibi İbrahim Özalkan.

A+A-

Gaziantep’te faaliyet gösteren Acıoğlu Piza Yemek ve İkram Organizasyonunun firmasının sahibi olan “End İbo” diye bilinen İbrahim Özalkan, Gaziantep ve Şanlıurfa’da askeri ihalelerde yemek hizmet alımı işini yapmakta. Bu ihalelerden rakip firmaların pek çoğunun haberinin olmadığı, ihaleye belli firmaların çağrıldığı yönünde kamuoyunda kafasında ciddi soru işaretleri var.

Gaziantep’te sınır askeri birliklerinin yemek fiyatının kişi başı 36 TL civarında olduğu, aynı hizmetin Şanlıurfa’daki sınır askeri birliklerinin yemek fiyatının ise kişi başı 29 TL civarında olduğu yönünde ciddi iddialar söz konusu, bu firmanın gerçekte sahibinin İbrahim Özalkan olduğu, resmiyette ise firmanın bir yakınının üzerine olduğu iddia ediliyor.

Kamuoyuna adına soruyoruz;

İddia edildiği gibi Gaziantep ve Şanlıurfa sınır askeri birliklerinin yemek ihalesinde bu firmaya iltimas geçilmiş midir?

Gaziantep ve Şanlıurfa sınır birlikleri yemek fiyatında iddia edildiği gibi kişi başı ortalama 7 TL bir fark söz konusu mudur?

Ayda yaklaşık olarak 12 Milyon TL bedelle bu işleri yaptığı iddia edilen firmaya bu ihaleler verilirken diğer rakip firmaların yemek ihalelerine girmelerinin önüne geçilmiş midir?

Kamuoyu bu soruların cevabını merakla beklemektedir.

YASAL UYARI: Bu haberi kaldırtmak veya baskı yapmak için arayanları Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayet edeceğimizi şimdiden belirtmek isteriz.

Dipnot: Haber konusu olan İbrahim Özalkan, cevap hakkı gönderdiği takdirde, yayınlayacağımızı belirtiriz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT