1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gaziantep'te terör örgütü PKK'ya darbe! Çok sayıda gözaltı var...
Gaziantep'te terör örgütü PKK'ya darbe! Çok sayıda gözaltı var...

Gaziantep'te terör örgütü PKK'ya darbe! Çok sayıda gözaltı var...

Gaziantep'te terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 21 kişi gözaltına alındı. Çok sayıda silah ve örgütsel doküman ele geçirildi.

A+A-

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde, İstihbarat, Özel Harekât, Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlükleri ve Bomba İmha Uzmanlarının da katılımıyla, Gaziantep İl Merkezinde İnsansız Hava Aracı destekli terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon yapıldı.

Alınan bilgiye göre pperasyonda, (4) adet tabanca, (2) adet pompalı/otomatik av tüfeği, (56) adet tabanca fişeği, (81) adet av tüfeği fişeği, çok sayıda PKK/KCK terör örgütü içerikli yasak yayınlar, dokümanlar ile dijital materyaller ele geçirildi.

Ayrıca; PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü adına İlimizde faaliyetlerde bulunan, 21 Mart (2019) Nevruz kutlaması etkinliklerinde, terör örgütü ve örgütün elebaşı lehine slogan atarak müzahir kitleyi provoke edici, terör örgütüne katılımı özendirici propaganda yapan, sosyal medya hesapları üzerinden halkı kin ve düşmanlığa sürükleyici, infial ve kaos ortamı oluşturmaya yönelik provokatif paylaşımlar yaptığı tespit edilen 21 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT