1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gaziantep'te genç işadamının borç intiharı! Organları bağışlandı...
Gaziantep'te genç işadamının borç intiharı! Organları bağışlandı...

Gaziantep'te genç işadamının borç intiharı! Organları bağışlandı...

Gaziantep'te esnafa olan borcu nedeniyle bunalıma giren genç işadamı bir hafta önce tabancayla intihar etmişti. Tedavi gördüğü hastanede bir haftadan beri yaşam mücadelesi veriyordu, ancak hayata tutunamayınca beyin ölümü gerçekleşince ailesi organların

A+A-

HABER MERKEZİ
Gaziantep'te esnafa olan borcu nedeniyle bunalıma giren genç işadamı bir hafta önce  tabancayla intihar etmişti. Tedavi gördüğü hastanede  bir haftadan beri yaşam mücadelesi veriyordu, ancak hayata tutunamayınca beyin ölümü gerçekleşince ailesi organlarını bağışlamaya karar verdi. 

Gaziantep’in Şehitkâmil İlçesine bağlı Çıksorut mahallesinde PVC kapı pencere işiyle uğraşan 35 yaşındaki 2 çocuk babası Vakkas Taş iflasa sürüklenince bunalıma girdi. Ruhsatsız tabancasını beynine dayayarak yaşamına son vermek isteyen genç iş adamı Taş, özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde yapılan tüm tedavilerin cevap vermemesi ve beyin ölümünün gerçekleşmesi sonucunda ailesi organlarını bağışlamaya karar verdi.

ORGANLARI UYGUN GÖRÜLDÜ

Ankara'dan özel bir uçakla Gaziantep'e gelen organ nakil ekibi özel hastanede beyin ölümü gerçekleşen işadamının uygun gördükleri organlarını alarak bir kısım organlarını Gaziantep'te diğer organlarını ise çeşitli hastanelerde sıra bekleyen hastalara nakil için götürecekleri öğrenildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT