1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gaziantep’te gazeteci Ahmet Atmaca'ya çirkin saldırı
Gaziantep’te gazeteci Ahmet Atmaca'ya çirkin saldırı

Gaziantep’te gazeteci Ahmet Atmaca'ya çirkin saldırı

DHA Gaziantep muhabiri Ahmet Atmaca, haber takibi için gittiği Adli Tıp Kurumu önünde bir grubun saldırısına uğradı.

A+A-

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay, görevini yaptığı sırada bir grubun saldırısına uğrayarak yaralanan DHA muhabiri Ahmet Atmaca'ya saldıranların cezalandırılmasını istedi.

Demirören Haber Ajansı muhabiri Ahmet Atmaca, Gaziantep Adli Tıp Kurumu'nda haber takibi yaptığı sırada bazı kişilerin saldırısına uğradı. Saldırı sonucu yaralanan Ahmet Atmaca, ambulansla Şehitkamil Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Gazetecinin görevi başında uğradığı saldırıyı kınayan ve sorumluların biran önce bulunarak cezalandırılmasını isteyen GGC Başkanı İbrahim Ay, "Meslektaşımız Ahmet Atmaca'ya görevi sırasında yapılan saldırıyı esefle kınıyoruz. Görevini yapan Ahmet Atmaca'ya yapılan fiziksel saldırı asla kabul edilemez. Zor şartlar altında görevini yerine getirmeye çalışan gazetecilere yönelik bu tür saldırıların son bulmasını istiyoruz. Saldırganlarla ilgili gerekli adli ve yasal işlemlerin bir an önce başlatılmasını istiyoruz. Bu saldırı sadece meslektaşımıza değil aynı zamanda halkın haber alma özgürlüğüne yöneliktir. Asla kabul edilemeyecek olan saldırıda yaralanan meslektaşımız DHA Muhabiri Ahmet Atmaca'ya geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti olarak bu süreçte yanında olacağımızı bildiriyoruz. Ayrıca, olay sırasında Adli Tıp Kurumu'nda görevli polis ve özel güvenlikçilerin saldırıyı engelleme noktasında yetersiz kalması bizleri ayrıca üzmüştür" dedi.

Detail Haber olarak meslektaşımız gazeteci Ahmet Atmaca'ya çirkin saldırıyı kınıyor ve sorumluların cezalandırılmasını istiyoruz. Geçmiş olsun Ahmet Atmaca... 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT