1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gaziantep'te FETÖ'nün TSK yapılanmasına ağır darbe! İstihbarat Şube'den titiz çalışma
Gaziantep'te FETÖ'nün TSK yapılanmasına ağır darbe! İstihbarat Şube'den titiz çalışma

Gaziantep'te FETÖ'nün TSK yapılanmasına ağır darbe! İstihbarat Şube'den titiz çalışma

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından Türkiye genelinde yürütülen başarılı operasyonlarla örgüte darbe üstüne darbe vuruldu. Gaziantep'te de FETÖ'nün TSK yapılanmasına ağır darbe vuruldu.

A+A-

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki (TSK) yapılanmasına yönelik Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele, Istihbarat ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerince, Milli Istihbarat Teşkilatı (MİT) Gaziantep Bölge Daire Başkanlığı ve Gaziantep İl Jandarma Komutanlığınca yürütülen soruşturmalarda, "mahrem imamlarca" ankesör ya da büfeden arandığı tespit edilen 625 asker ve sivil hakkında işlem yapıldı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından Türkiye genelinde yürütülen başarılı operasyonlarla örgüte darbe üstüne darbe vuruldu. Gaziantep'te de FETÖ'nün TSK yapılanmasına ağır darbe vuruldu.

Özellikle Gaziantep Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü'nün yaptığı titiz çalışmalar sonucunda operasyonların kararlı bir şekilde devam etmesiyle örgütün TSK'daki mahrem yapılanmasında, sorumlu imamların askerlerle ankesör/büfeden iletişim kurduğu meydana cıktı.

Bu yöntemin deşifre edilmesiyle FETÖ'ye yönelik soruşturmalarda yeni bir döneme girildi. Yaklaşık 2 yıldan bu yana yurt genelinde başarıyla yürütülen "ankesör" soruşturmalarıyla FETÖ'nün TSK'deki yapılanması bir bir deşifre edildi.

Mahrem imamlarca ankesör ya da büfeden arandığı belirlenen askerlerin ifadeleriyle yeni operasyonlar düzenlendi. Yakalananların da etkin pişmanlık hükümleri kapsamında itirafçı olması üzerine örgütün ağı deşifre edildi.

Askerlerin "öğrenci", sorumlu mahrem imamların "öğretmen", örgüt içi evliklerle ilgilenenlerin "izdivaççı", dijital güvenlikle ilgilenenlerin "bilgin" olarak adlandırıldığı örgütsel hiyerarşik yapıda, "müdür yardımcısı", "müdür", "genel müdür" gibi konumlarda bulunan şüpheli ve zanlılar da tek tek deşifre edildi.

GAZİANTEP'TE 625 FETÖ MENSUBU DEŞİFRE EDİLDİ

Bu çerçevede Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı Terörle Mücadele Bürosunca yürütülen soruşturmalar çerçevesinde Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, Milli Istihbarat Teşkilatı (MİT) Gaziantep Bölge Daire Başkanlığı ve Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı'nca operasyonlar yapıldı.

Tüm kararlılık ve titizlikle yürütülen soruşturmalarda, aralarında kritik görevlerden bulunan astsubaylar ve subaylar ile sivillerin de yer aldığı 625 şüpheli hakkında işlem yapıldı.

FETÖ'nün bölge yapılanmasında askerlerden sorumlu "öğretmen" konumunda 100'ün üzerinde şüpheli, öğretmenlerden sorumlu 16 müdür yardımcısı, 6 müdür ve 2 genel müdür ile askeri öğrencilerden sorumlu 20'den fazla doktor deşifre edildi.

Örgüt yapısı içerisinde "rehber", "inşaatçı", "molla", "bilgin" gibi konumlarda faaliyet gösteren şüpheliler de belirlendi.

(Kaynak: Detailhaber.com)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT