1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gaziantep'te feci olay..! Yine bir kadın! Cinayet mi, intihar mı?
Gaziantep'te feci olay..! Yine bir kadın! Cinayet mi, intihar mı?

Gaziantep'te feci olay..! Yine bir kadın! Cinayet mi, intihar mı?

Gaziantep’in Şehitkamil İlçesi Batıkent Mahallesinde dün saat 16.30 sularında meydana gelen bir apartmanın 4’üncü katında henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı genç bir kızın aşağıya düşerek hayatını kaybetmesi, kafalarda soru işareti bıraktı.

A+A-

DETAILHABER.COM - FURKAN GÖKŞEN - ÖZEL HABER
Duygu Delen (17) adlı genç kızın aşağıya atılarak öldürüldüğü iddiasının yanı sıra, intihar ihtimalinin de bulunduğu belirtildi. Olayın bir numaralı şüphelisi olan Atlantik Halı’nın sahibi Bileç Kaplan’ın oğlu Mehmet Kaplan.

Gaziantep Kolej Vakfı öğrencisi olan ve şu anda bir Akademi'de öğrenim gören Duygu Delen’in (17) ölümü yakınları tarafından cinayet olarak nitelendirildi. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nün titizlikle incelediği olayda, evin sahibi Mehmet Kaplan isimli şüpheli gözaltına alındı.

ŞÜPHELİ MEHMET KAPLAN’IN İLK OLAYI DEĞİL

Mehmet Kaplan’ın 17.01.2019 tarihinde Masal Park tramvay durağı yaya geçidinde 1 çocuk annesi 35 yaşındaki Zeynep Berna Atay’a çarptı. Kaplan, hızlı, alkollü ve ehliyetsizdi. Aracı Atay’a çarptıktan 120 metre sonra yol kenarındaki bir ağaca da çarptı. Ağacı kökünden söktü. Aracı durduramadı, ardından tramvay korkuluklarını devirip, tramvay hattına girerek ancak durabildi. Kaplan’ın 210 promil alkollü olduğu tespit edildi. Çok kısa bir süre sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 210 promil alkol, ehliyetsiz, aşırı hızla üstelik yaya geçidinde bir kadını öldürmüştü ama serbest kaldı. Gerekçe adresinin sabit olması, kaçma şüphesinin bulunmaması ve öğrenci olmasıydı. Bir kadın öldü, bir adam eşini kaybetti, bir çocuk öksüz kaldı ama buna sebep olan serbest bırakıldı.

e7a00663-57c0-467e-aa88-4e93b379f380.jpg
Şüpheli Mehmet Kaplan

GAZİANTEP BAROSU OLAYI YAKINDAN TAKİP EDECEK

Gaziantep Barosu Başkanı Avukat Bektaş Şarklı, Duygu Delen olayı ile ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Gaziantep Barosu Başkanı olarak dosyayı ve hukuki sureci titizlikle takip edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Dosyayı takip konusunda Yömetim Kurulundan ve Kadın Hakları Komisyonundan avukat arkadaşlarımız ve görevlendirilmiştir. Kamuyonun bilgisine sunulur" ifadelerini kullandı.

ŞULE ÇET DAYANIŞMA PLATFORMU DA OLAYA MÜDAHİL OLDU

Şule Çet Dayanışma Platformu, Gaziantep'teki şüpheli kadın ölümü Duygu Delen'in olayına müdahil oldu. Olayın takipçisi olacaklarını belirten platform, Twitter hesabından şunları yazdı; 

Gaziantep’te dün 17 yaşındaki Duygu Delen, Atlantik Halı’nın sahibi Bileç Kaplan’ın oğlu Mehmet Kaplan’ın evinin 4. katından düşerek öldüğü iddia ediliyor. “hayat doluydu, hayalleri vardı.” Ailesi seslerini duyurmak istiyor. İntihar değil, cinayet. Alkollü halde bir çocuk annesi kadına çarpıp öldüren ve SERBEST bırakılan MEHMET KAPLAN şimdi gencecik bir kızın hayatına sebep oldu. Caniyi serbest bırakan, o cinayetten sıyrılmasına yardımcı olan herkes Duygu’nun katilidir! #DuyguİçinAdalet sağlanana kadar susmayacağız! “6 yaşında annesiz kalan oğlumuza, annesinin ölümüne sebep olan adamın serbest kaldığını söylemek istemiyorum” Zamanında sağlanmayan adaleti hep birlikte sağlayalım. Hem Zeynep’in, hem de Duygu’nun ailesine ses olalım.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT