1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Gaziantep’te en genç aday Vatan Partisi’nde
Gaziantep’te en genç aday Vatan Partisi’nde

Gaziantep’te en genç aday Vatan Partisi’nde

Vatan Partisi Gaziantep’te yerel seçim için adaylarını açıkladı. Sinan Büyükhatipoğlu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterildi. Büyükhatipoğlu, Gaziantep’te en genç aday oldu.

A+A-

İnşaat mühendisi olan 1981 doğumlu Büyükhatipoğlu kendisini ‘Cumhuriyeti devriminin adayı’ olarak tanıttı.

Öte yandan Gaziantep’de yarışacak altı kadın adaydan ikisi de Vatan Partisi’nden. Seyyale Ergün, Şehitkâmil ilçesinde, Fahrinüsa Güney Erdoğan Yel ise Şahinbey Belediye Başkan adayı oldu.

‘ABD VE İSRAİL ÜRÜNLERİ KULLANILMAYACAK’

Tanıtım toplantısında konuşan Sinan Büyükhatipoğlu, şehrin ekonomik krizden çok etkilendiğini, herkesin borç içinde olduğunu söyledi. Büyükhatipoğlu, çözüm programını özetledi:

“Mal beyanında bulunacağız. Diğer adayları da mal beyanında bulunmaya davet ediyoruz. Başkan maaşını en yüksek öğretmen maaşıyla eşitleyeceğiz. Belediyecilikte taşeron sistemine ve şirketleşmeye son vereceğiz. Belediye kaynaklarının yağmalanmasını durduracağız. Belediyenin bütçesi şeffaf olacak, gelir ve giderleri Gaziantep halkına duyuracağız. Öğrencilerimiz için ücretsiz ulaşım imkanı sağlayacağız. Dilimize çok önem vereceğiz. Bütün tabelaları Türkçe yapacağız. Belediye tesislerinde yerli malı kullanılacak, özellikle ABD ve İsrail ürünleri tesislere sokulmayacaktır.”

Sinan Büyükhatipoğlu, Belediye içinde varlığını sürdüren FETÖ unsurlarına da dikkat çekerek şöyle devam etti: “FETÖ’nün siyasi yapısını belediyelerden söküp atacağız. Gaziantep’i Batı Asya’nın ticaret merkezi yapacağız. Belediyemizi sendikalar, meslek odaları, dernekler ve tüm kitle örgütlerinin görüşlerini alarak el birliğiyle yöneteceğiz. Betonlaşmaya karşı doğal kentimizi yeniden inşa edeceğiz. Söz halkın olacak, mahallelerde ve alanlarda yurttaşlarımız görüş öneri ve eleştirilerini özgürce duvar gazetelerinde belirtecekler. Spora önem vereceğiz, amatör spor kulüplerinin alt yapılarını mahallelerden başlayarak kuracağız.”

CUMHURİYETÇİ KADIN ELİ

Şahinbey Belediye Başkan Adayı Fahrinüsa Güney Erdoğan Yel de, yaptığı konuşmada artık ilçede Vatan Partili günlerin zamanının geldiğini söyledi. Yel evli ve iki çocuk annesi. Şehitkâmil Belediye Başkan Adayı Seyyale Ergün ise, ilçede yeniden Atatürkçü, üretici belediyenin olacağını söyledi. Seyyale Ergün işletme mezunu, evli ve iki çocuk annesi. (Aydınlık)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT